Jesteś tutaj: HomeInowrocławBieg niepodległościowy i festiwal z gęsiną – to tylko niektóre atrakcje tegorocznego Święta Niepodległości w Inowrocławiu

Bieg niepodległościowy i festiwal z gęsiną – to tylko niektóre atrakcje tegorocznego Święta Niepodległości w Inowrocławiu

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław środa, 09 listopad 2022 08:47

W piątek 11 listopada obchodzić będziemy 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, tego dnia w Inowrocławiu odbędzie się szereg wydarzeń, w ramach których będzie można uczcić tę wyjątkową datę. Rozpocznie się wszystko od Mszy Świętej w parafii Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny.


Msza rozpocznie się o godzinie 10:00, następnie nastąpi uroczysty przemarsz pod pomnik Powstańców Wielkopolskich, warto bowiem pamiętać, że Inowrocław pod polską kontrolę wrócił w styczniu 1919 roku w czasie walk Powstania Wielkopolskiego.

 

Tradycyjnie miasto tego dnia będzie udekorowane w barwach narodowych. O godzinie 15:00 na inowrocławskiej Hali Widowiskowo-Sportowej powróci po pandemicznej przerwie ,,Festiwal z gęsiną w tle”. W południe odbędzie się też bieg niepodległości.

 

Warte obejrzenia

  • World Athletics opublikowało najważniejsze imprezy na świecie. W czerwcu na tej mapie znalazła się Bydgoszcz

    Sezon 2023 w lidze złotej lekkoatletycznych mitingów będzie w tym roku wyjątkowo długi, po poszerzeniu listy imprez czeka fanów królowej sportu aż 14 wydarzeń, które odbędą się na 5 kontynentach świata. W niższych rangą ligach srebrnej i brązowej imprez będzie jeszcze więcej. My będziemy mogli na żywo oglądać zawody rangi Gold w czasie 5. Memoriału Ireny Szewińskiej na stadionie Zawiszy.

  • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

    W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

Wiadomości sportowe

« Luty 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28          

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu