Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocław nie ma pieniędzy na wypłatę dodatków węglowych. Dzisiaj odbyła się nadzwyczajna sesja

Inowrocław nie ma pieniędzy na wypłatę dodatków węglowych. Dzisiaj odbyła się nadzwyczajna sesja

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław piątek, 04 listopad 2022 12:05

Dodatki węglowe dla osób używających węgla do ogrzewania mieszkań finansowane są przez rząd, to jednak samorządy są zobowiązane do rozpatrywania wniosków od mieszkańców i wypłacania im fizycznie pieniędzy. Prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza poinformował w piątek, że rząd póki co przekazał za pośrednictwem wojewody środki, które pozwolą wypłacić tylko 260 dodatków.

Wciąż czekać ma 785 mieszkańców, z tego 110, którzy na wypłatę dodatku oczekują ponad 60 dni.

 

- Widocznie kasa rządowa jest pusta - komentuje prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza - Będę nadal domagał się realizacji obowiązującego prawa.

 

Podczas piątkowej nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej dokonano korekty budżetu miasta, księgując wpłatę jaką miasto otrzymało od rządu, co pozwoli na dniach wypłacić dodatki węglowe 260 osobom.

 

Warte obejrzenia

  • World Athletics opublikowało najważniejsze imprezy na świecie. W czerwcu na tej mapie znalazła się Bydgoszcz

    Sezon 2023 w lidze złotej lekkoatletycznych mitingów będzie w tym roku wyjątkowo długi, po poszerzeniu listy imprez czeka fanów królowej sportu aż 14 wydarzeń, które odbędą się na 5 kontynentach świata. W niższych rangą ligach srebrnej i brązowej imprez będzie jeszcze więcej. My będziemy mogli na żywo oglądać zawody rangi Gold w czasie 5. Memoriału Ireny Szewińskiej na stadionie Zawiszy.

  • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

    W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

Wiadomości sportowe

« Luty 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28          

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu