Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocławski OSIR przestał być zakładem budżetowym

Inowrocławski OSIR przestał być zakładem budżetowym

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 31 październik 2022 10:38
Inowrocławski OSIR przestał być zakładem budżetowym Fot: UM Inowrocław

W czwartek Rada Miejska Inowrocławia zdecydowała o przekształceniu Ośrodka Sportu i Rekreacji w Inowrocławiu z zakładu budżetowego na jednostkę budżetową. Jest to przekształcenie typowo księgowe, w praktyce można powiedzieć, że podmiotowość OSIR wobec Urzędu Miasta została ograniczona. Przekształcenie wynikło z potrzeb budżetowych.

Zakłady budżetowe posiadają pewną odrębność od ratusza, zgodnie z przepisami powinny w przynajmniej 50% finansować się z uzyskiwanego przychodu. Ten wymóg nie dotyczy już jednostek budżetowych, które w 100% finansowane są z budżetu miasta, w praktyce pracownicy OSIR staną się pracownikami ratusza. Jednocześnie po tej zmianie, gdy ktoś będzie chciał skorzystać z obecnej infrastruktury OSIR komercyjnie, to będzie opłatę uiszczać na to wprost na rachunek miasta, a nie jak do tej pory zakładu budżetowego. Pod tym względem OSIR straci na swojej podmiotowości.

 

Przyczyną tego przekształcenia był problem z uzyskaniem przychodów przez OSIR, na poziomie pokrywającym wspomniane 50% kosztów działalności.

 

Warte obejrzenia

  • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

    Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

  • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

    FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

« Marzec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu