Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocław sprowadzi węgiel dla mieszkańców we współpracy z prywatnymi firmami. Ratusz prosi o pilne deklaracje

Inowrocław sprowadzi węgiel dla mieszkańców we współpracy z prywatnymi firmami. Ratusz prosi o pilne deklaracje

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław czwartek, 27 październik 2022 12:28

Inowrocławski ratusz prosi o pilne składanie przez mieszkańców deklaracji chęci zakupu węgla za pośrednictwem samorządu. Deklaracje należy wypełniać do piątku, można też drogą elektroniczną - Mamy mało czasu – przepraszam za takie terminy, ale takie terminy są nam narzucane z góry.


Na dzisiaj formalnie samorządy nie mogą pośredniczyć w dystrybucji węgla, sytuacja jest jednak dynamiczna i być może w przyszłym tygodniu w życie wejdą przepisy, które na to pozwolą - Ustawa jest procedowana, która ma upoważnić do, bo podstawy prawnej do pośrednictwa urzędników przy sprzedaży węgla nie ma – wyjaśnia prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza - Będziemy starali się pomóc mieszkańcom Inowrocławia tym, którzy mają problemy finansowe i logistyczne z zakupem węgla. Pomóc w zakupie węgla w firmach prywatnych, które zajmują się sprzedażą węgla.


W oparciu o deklaracje mieszkańców inowrocławski ratusz chce kupić odpowiednią ilość węgla. Węgiel za pośrednictwem samorządu kupić mogą osoby, którym przysługuje wypłacane również przez samorządy tzw. dodatki węglowe. W Inowrocławiu wniosek o taki dodatek złożyło ok. 2,7 tys. osób, ratusz szacuje, że teoretycznie liczba potencjalnych beneficjentów wynieść może nawet 3,5 tys. Pojawienie się deklaracja ma oszacować, jaka część z tej grupy faktycznie jest zainteresowana zakupem węgla - Ilu z nich – czy 2,7, czy 1,5, czy może 3,5 tys. będzie chciało kupić węgiel, to nie wiemy – wskazuje prezydent Inowrocławia - Każdy uprawniony mieszkaniec może zakupić 1,5 tony węgla w grudniu i 1,5 tony w styczniu.

 

Poniżej można pobrać wzór takiej deklaracji. Dostarczyć mozna ją do urzędu przy ulicy Ratuszowej w godzinach pracy lub wysłać na maila: urzad@inowroclaw.pl

Warte obejrzenia

  • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

    Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

  • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

    FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

« Marzec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu