Jesteś tutaj: HomeInowrocławRadni proponują zajęcia w szkołach po śmierci 13-letniej Nadii

Radni proponują zajęcia w szkołach po śmierci 13-letniej Nadii

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław wtorek, 25 październik 2022 19:49

W ubiegłym tygodniu Inowrocławiem, ale też całym regionem wstrząsnęło zabójstwo 13-letniej Nadii, którego dokonać miał 18-latek. Wciąż prokuratura ostrożnie informuje o swoich ustaleniach, jest to natomiast temat, którym żyją mieszkańcy, a w szczególności osoby, które widywały ofiarę w szkolę. Radni Jan Gaj i Maciej Basiński zwrócili się do prezydenta z prezydenta z prośbą zorganizowania w podległych miastu szkołach zajęć psychologiczno-pedagogicznych.


W zaistniałej sytuacji zwracamy się do Pana z prośbą, aby w szkołach podstawowych zostały przeprowadzone zajęcia z pedagogami lub psychologami dotyczące wydarzeń ubiegłego tygodnia. Należy pamiętać, że dla wielu młodych osób Nadia mogła być osobą bliską. Dzięki tym spotkaniom uczniowie poczują się o wiele bezpieczniej oraz łatwiej przyjdzie im uporać się ze śmiercią koleżanki – czytamy w interpelacji radnych.

 

Sprawa może wymagać jednak też działań na innych płaszczyznach, bowiem nie można wykluczyć, że do zabójstwa doszło na tle jakieś sekty, co z kolei wymaga też uczulenia młodzieży na tego typu zagrożenia.

 

Warte obejrzenia

  • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

    Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

  • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

    FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

« Kwiecień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu