Jesteś tutaj: HomeInowrocławPrezydent Brejza ubolewa, że rząd obcina środki miastu zagrożonemu degradacją, opozycja wypomina mu brak woli współpracy

Prezydent Brejza ubolewa, że rząd obcina środki miastu zagrożonemu degradacją, opozycja wypomina mu brak woli współpracy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 24 październik 2022 19:33

W poniedziałek Rada Miejska w Inowrocławiu głosami koalicji podniosła stawki podatków od nieruchomości. Przy tej okazji rozgorzała gorąca dyskusja o finansach samorządów i skutkach rządowych reform, poruszono także kwestię, iż Inowrocław przeliczeniu na mieszkańca jest jednym z najmniejszych beneficjentów Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych.


Prezydent Ryszard Brejza oceniając, że Inowrocław jest poszkodowany przy podziale funduszy wskazując, że kilka lat temu powstała rządowa diagnoza, która wskazywała, że Inowrocław obok Grudziądza (w kujawsko-pomorskim) jest zagrożony degradacją funkcji - Miano to brać uwagę przy podziale środków państwowych i centralnych – podkreślał prezydent Ryszard Brejza - Pięć edycji rządowego wsparcia w postaci Programu Inwestycji Strategicznych rządowego programu Polski Ład, miliardy złotych wydanych, Inowrocław z 5 edycji edycji gdzie wnioskował o 500 mln, otrzymuje 17 mln z 2 edycjach,a z 3 edycji zero.

 


Do wypowiedzi prezydenta Inowrocławia odniósł się radny opozycji Marcin Wroński - Ja kilkukrotnie oferowałem, że z chęcią zaangażujemy się, pomożemy się, zobaczymy które projekty są lepiej punktowane, na które można uzyskać wyższe środki. Od tego czasu na tej sali było zero odzewu. (…) Z chęcią byśmy pomogli, ale jeżeli z priorytetem dla władz jest pokazywanie, że miasto jest pierwszym opozycyjnym wobec rządu, zamiast jak prawdziwy samorządowiec poszukiwać środków z różnych źródeł.

 

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

« Marzec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Spory wzrost nowych zakażeń, niestety też zgonów

  Z oficjalnych raportów wynika, że pierwszej połowie marca z powodu COVID-19 zmarło w województwie kujawsko-pomorskim 12 osób, to podobna liczba co przez cały luty. Zakażeń stwierdzono 3069, gdy przez cały luty było ich 2,8 tys.

  Etykiety: covid19
 • W lutym inflacja przekroczyła 18% (raport)

  Główny Urząd Statystyczny przedstawił wstępne szacunki dotyczące inflacji w lutym – ceny towarów i usług w stosunku do lutego 2022 roku wzrosły o 18,4%, natomiast w stosunku do stycznia br. o 1,2%.

Wiadomości z regionu