Jesteś tutaj: HomeInowrocławZabójca 13-letniej Nadii uważał się za antyfaszystę. Czy dokonał tego na tle jakiegoś rytuału?

Zabójca 13-letniej Nadii uważał się za antyfaszystę. Czy dokonał tego na tle jakiegoś rytuału?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław niedziela, 23 październik 2022 22:04
Zabójca 13-letniej Nadii uważał się za antyfaszystę. Czy dokonał tego na tle jakiegoś rytuału? Fot: KPP Inowrocław

Śmierć 13-latki z Inowrocławia wstrząsnął całym regionem, w szczególności, że zabójcą okazał się 18-latek, który znał ofiarę. Policja i prokuratura jest bardzo ostrożna w informowaniu o swoich ustaleniach, o potencjalnych motywach natomiast nie brakuje spekulacji wśród mieszkańców, także wyrażanych w mediach społecznościowych. Najprawdopodobniej Mikołaj J. i zabójstwie dziewczyny poinformował w mediach społecznościowych.


Z ujawnionych przez organy ścigania informacji wiemy, że o tym, gdzie znajdują się zwłoki 13-latki poinformował właśnie Mikołaj J., przyznał się również do dokonania tej zbrodni. Miał natomiast zasłaniać się niepamięcią, gdy pytany był o szczegóły.

 

,,Alexi śpi pobiliśmy ją” - napisał ktoś z młodzieży na jednym z portali społecznościowych, w innym wpisie pojawia się słowo ,,dead”, co w angielskim oznacza ,,nie żyje”. Internauci podejrzewają, że autorem tego wpisu może być Mikołaj J., co świadczyłoby, iż pochwalił się swoim czynem w mediach społecznościowych. Osoby biorące udział w internetowej dyskusji twierdzą też, że Alexi to właśnie była ksywa zabitej Nadii. Przy tych wpisach pojawiały się też zdjęcia nastolatków, co może sugerować, że przy zabójstwie obecne były kolejne osoby.

 

Zabójca utożsamia się z Antifą

Na profilu Mikołaja J. na Facebook-u nie brakuje symboliki nawiązującej do Antify, czyli skrajnie lewicowej subkultury uważające się za antyfaszystów. Ta walka z faszyzmem odbywać ma się jednak też poprze przemoc, stąd też niektórzy uznają tę organizację za ekstremistyczną. Premier Słowenii uznał Antifę za organiację terrorystyczną. Międzynarodowi działacze Antify obwiniani są o prowokowanie zamieszek podczas warszawskich Marszów Niepodległości.

 

Ten wątek porusza na swoich łamach ,,Super Express”, do nas docierają informacje od mieszkańców, że mogliśmy mieć do czynienia z działalnością podobną do sekty, do której należeć miał zabójca, natomiast zabójstwo miało być elementem rytuału. Również tutaj słyszymy, że Mikołaj J. najprawdopodobniej nie działał w pojedynkę.

 

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

« Marzec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Sondaż pokazuje, że dla PSL-u koalicja z Hołownią może być w okręgu bydgoskim ratunkiem

  Politolog zajmujący się sondażami Marcin Paladem przedstawił w niedzielę prognozowany podział mandatów (w oparciu o średnią sondażową), w dwóch wariantach: osobnego startu PSL i Polski2050 oraz wspólnej listy. Na takiej koalicji straciłaby Koalicja Obywatelska, zyskał PSL, który samodzielnie obecnie nie ma szans na jakikolwiek mandat w okręgu bydgoskim.

 • Spory wzrost nowych zakażeń, niestety też zgonów

  Z oficjalnych raportów wynika, że pierwszej połowie marca z powodu COVID-19 zmarło w województwie kujawsko-pomorskim 12 osób, to podobna liczba co przez cały luty. Zakażeń stwierdzono 3069, gdy przez cały luty było ich 2,8 tys.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu