Jesteś tutaj: HomeInowrocławGospodynie wiejskie z Mogilna będą reprezentować nasze województwo w Bitwie Regionów

Gospodynie wiejskie z Mogilna będą reprezentować nasze województwo w Bitwie Regionów

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 17 październik 2022 15:18

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsie we współpracy z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa organizuje ogólnopolski konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich. Za nami etap półfinałowy, w którym wyłoniono najlepsze koło z województwa kujawsko-pomorskiego oraz reprezentanta województwa w ogólnopolskim finale. Półfinał odbył się w Kowalu pod Włocławkiem.

To już VII edycja konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich w Polsce, tegoroczna edycja przyciągnęła dokładnie 3196 kół z całego kraju. Na półfinale w Kowalu obecne były najlepsze koła z powiatów województwa kujawsko-pomorskiego, wyłonione podczas etapu powiatowego.

 

Etap wojewódzki wygrało Koło Gospodyń Wiejskich z Krzekotowa w powiecie mogileńskim (gmina Dąbrowa), które zarazem wygrało etap powiatowy podczas sierpniowego Wielkiego Festynu Pomidorowego w Jeziorach Wielkich. Powiat inowrocławski w Kowalu reprezentowało koło gospodyń z Kruszwicy, które w czerwcu wygrało etap powiatowy.

 

Oznacza to, że Koło Gospodyń Wielkich z Krzekotowa w grudniu weźmie udział w wielkim finale, który odbędzie się w Warszawie. Drugie miejsce naszym województwie zajęły gospodynie z Ciechocinka, a trzecie Borzyszkowa.

 

Nagrody zwycięzcom i wyróżniony w etapie wojewódzkim wręczała Anna Gembicka – wiceminister rolnictwa i Marcin Wroński – zastępca dyrektora generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

 

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

« Marzec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Sondaż pokazuje, że dla PSL-u koalicja z Hołownią może być w okręgu bydgoskim ratunkiem

  Politolog zajmujący się sondażami Marcin Paladem przedstawił w niedzielę prognozowany podział mandatów (w oparciu o średnią sondażową), w dwóch wariantach: osobnego startu PSL i Polski2050 oraz wspólnej listy. Na takiej koalicji straciłaby Koalicja Obywatelska, zyskał PSL, który samodzielnie obecnie nie ma szans na jakikolwiek mandat w okręgu bydgoskim.

 • Spory wzrost nowych zakażeń, niestety też zgonów

  Z oficjalnych raportów wynika, że pierwszej połowie marca z powodu COVID-19 zmarło w województwie kujawsko-pomorskim 12 osób, to podobna liczba co przez cały luty. Zakażeń stwierdzono 3069, gdy przez cały luty było ich 2,8 tys.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu