Jesteś tutaj: HomeInowrocławPrezydent Inowrocławia uważa, że radni opozycji oczekują od niego łamania prawa

Prezydent Inowrocławia uważa, że radni opozycji oczekują od niego łamania prawa

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław piątek, 14 październik 2022 18:39

Od kilku dni radni opozycji apelują do prezydenta Ryszarda Brejzy, aby ten włączył się w dystrybucję węgla do mieszkańców. Do sprawy odniósł się włodarz Inowrocławia na czwartkowej konferencji prasowej zarzucając, że dzisiaj prawo nie dopuszcza takiej możliwości, stąd też gdyby podjął działania w tym kierunku to naraża się na zarzuty prokuratorskie z tytułu nadużycia uprawnień.

W przyszłym tygodniu Sejm ma się zająć specjalną ustawą, która włączyć ma samorządy w dystrybucję węgla, w tym też umożliwić im zaangażowanie na tej przestrzeni. Samorządowcy raczej ten kierunek działania jednak krytykują wskazując, że od tego są wyspecjalizowane firmy - Muszą być poczynione inwestycje w postaci ładowarek, wag oraz być zatrudnieni nowi pracownicy – wskazuje prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza na fakt, że podległe jemu spółki komunalne nie posiadają sprzętu do dystrybucji węgla - Również w Inowrocławiu mamy firmy, które mają doświadczonych pracowników, mają doświadczonych pracowników, mają miejsca odpowiednie, mają urządzenia, mają środki transportu, to są specjaliści – tylko podobno za drogo sprzedają, no więc wprowadźcie taki system podatkowy, że albo się dostosują, czyli obniżą swoje marże, albo ulgi podatkowe wprowadźcie. Weźcie się do roboty, a nie przerzucajcie tych błędów jakie zrobiliście na nas samorządowców.

 

Prezydent Ryszard Brejza jednoznacznie oświadczył - My tego zadania na dzień dzisiejszy tego nie wykonujemy, na dzień dzisiejszy prawo na to nie pozwala, zdrowy rozsądek nie pozwala, a co będzie jutro nie wiem. Jeżeli prawo się zmieni, jeżeli będzie taki nakaz, albo pokrycie finansowe jakiś kosztów z budżetu państwa i będą w trudnej sytuacji mieszkańcy Inowrocławia, to oczywiście postaramy się pomóc.

 

Włodarz Inowrocławia daje jednak do zrozumienia, że jeżeli zmieni się prawo, to wówczas nie wyklucza włączenia się samorządu - Ja nie będę mógł powiedzieć nie, jeżeli będę widział ludzi marznących


Brejza jednoznacznie jednak komunikuje - Nie w tym systemie co jest dzisiaj, bo dzisiaj to jest łamanie prawa i rząd o tym wie.

 

Prezydent kierowane do niego apele nazwał wzywaniem do łamania prawa.

 

Warte obejrzenia

  • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

    Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

  • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

    FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

« Marzec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu