Jesteś tutaj: HomeInowrocławRozpoczął się remont drogi krajowej na Kujawach. Przez kilka miesięcy trzeba się liczyć z objazdami

Rozpoczął się remont drogi krajowej na Kujawach. Przez kilka miesięcy trzeba się liczyć z objazdami

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław środa, 05 październik 2022 13:02

Droga krajowa nr 62 łączy Strzelno w Kruszwicą poprzez Kobylniki. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w uzgodnieniu z Ministerstwem Infrastruktury rozpoczęła przebudowę tej drogi krajowej. Zadanie inwestycyjne ma przede wszystkim poprawić bezpieczeństwo. Prace budowlane mają potrwać 8 miesięcy.

 

Inwestycja ma poprawić nośność jezdni do 11,5 tony na oś, powstanie ciąg pieszo-rowerowy, a także przy ulicy Kościuszki w Kruszwicy zbudowana zostanie kładka. Łącznie prace inwestycyjne obejmą około 10 km drogi.

 

Kierowcy już teraz muszą się liczyć jednak z utrudnieniami – dla ruchu zamknięto odcinek od Kobylnik do Sławska Wielkiego, z tego powodu kierowcy muszą nadrobić sporo drogi jadąc przez Janowice i Żerniki.

 

Bez przejazdu jest też odcinek Strzelno – Stodólno – tutaj objazd jest nieco krótszy, bo przez Sławsko Dolne.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

« Czerwiec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Zdaniem NIK Urząd Marszałkowski wykorzystał przepisy pandemiczne, aby zlecić toruńskiej firmie usługi reklamowe

    W 2020 roku przyjęta została specustawa mająca pomóc w przeciwdziałaniu skutkom pandemii COVID-19, pozwalała ona ominąć prawo o zamówieniach publicznych jeżeli jest to niezbędne do powstrzymania rozprzestrzeniania się pandemii COVID-19. Zarząd Województwa postanowił w oparciu o te przepisy przeznaczyć prawie 400 tys. zł na kampanie reklamową. Wątpliwości co do takiego działania wyraża Najwyższa Izba Kontroli.

  • Fakty o przebiegu szybkiej kolei CPK przez nasz region (raport)

    Przed dwoma tygodniami odbyło się w Toruniu spotkanie samorządowców w sprawie zmiany przebiegu szybkiej kolei CPK, bowiem ta omija największe miasta regionu, z kolei przed tygodniem Rada Miasta Bydgoszczy jednomyślnie przyjęła stanowisko wskazujące, że szprycha CPK powinna przebiegać przez Bydgoszcz. W mediach publicznych pojawiły się odpowiedzi CPK - Ani Bydgoszcz, ani Toruń nie są pominięte w projekcie CPK – czytamy na stronach Radia PiK. Chcemy pokazać zatem pewne fakty.

Wiadomości z regionu