Jesteś tutaj: HomeInowrocławPolicjanci ukarali mandatem rowerzystę, ale czy sami nie zachowali się lekkomyślnie?

Policjanci ukarali mandatem rowerzystę, ale czy sami nie zachowali się lekkomyślnie?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław wtorek, 04 październik 2022 14:27
Policjanci ukarali mandatem rowerzystę, ale czy sami nie zachowali się lekkomyślnie? Materiały KPP Inowrocław

W sobotę 1 października inowrocławscy policjanci byli świadkami jak kierujący rowerem nie zastosował się do czerwonego światła na przejeździe kolejowym, omijając zamknięte rogatki. Zachowanie rowerzysty zasługuje na potępienie, natomiast nie sposób zauważyć, że policjanci chcąc go ukarać również ominęli rogatki.

O zajściu dowiadujemy się bowiem inowrocławska policja postanowiła pochwalić się na swojej stronie interwencją i tym, że rowerzysta otrzymał za swój niebezpieczny manewr 2 tys. mandatu. Policjanci udostępniają tez nagranie z rejestratora video w radiowozie, na którym widzimy jak omijają rogatki. Widzimy też, że radiowóz przed wjazdem na tory się nie zatrzymuje, aby kierujący nim upewnił się, że nie dojdzie do kolizji z pociągiem – pojazd policyjny jest w ciągłym ruchu.

 

PKP PLK: Pociąg ma zawsze pierwszeństwo na przejeździe

Na stronie PKP PLK znajdujemy publikację edukacyjną, w której jasno wskazuje się, że nie tylko policyjne radiowozy, ale też karetki pogotowia i wozy strażackie nawet jeżeli jadą na sygnale i mają status uprzywilejowany, nie mogą omijać szlabanów - Droga hamowania rozpędzonego pociągu wynosi nawet 1300 m, czyli – obrazowo rzecz ujmując – 13 długości boiska piłkarskiego. Maszynista nie będzie w stanie zatrzymać lokomotywy, jeśli na torowisku nagle pojawi się pojazd – niezależnie od tego, czy będzie to karetka na sygnale, radiowóz policyjny, wóz strażacki czy zwyczajny samochód. Wymuszenie pierwszeństwa przez te pojazdy na przejeździe kolejowo-drogowym może się skończyć tragicznie również ze względu na masę pociągu, który niemal „zmiata” samochody za swojej drogi – przestrzega PKP - Ryzykowne zachowania na przejazdach kolejowo-drogowych i próby ich przekraczania, kiedy włącza się sygnalizacja świetlna i opadają rogatki, mogą jednak pogorszyć sytuację osób, którym służby spieszą z pomocą. Karetka, która utknie na torowisku w wyniku wypadku, nikomu nie pomoże, a wóz strażacki nie dojedzie do płonącego domu.

 

Warte obejrzenia

 • World Athletics opublikowało najważniejsze imprezy na świecie. W czerwcu na tej mapie znalazła się Bydgoszcz

  Sezon 2023 w lidze złotej lekkoatletycznych mitingów będzie w tym roku wyjątkowo długi, po poszerzeniu listy imprez czeka fanów królowej sportu aż 14 wydarzeń, które odbędą się na 5 kontynentach świata. W niższych rangą ligach srebrnej i brązowej imprez będzie jeszcze więcej. My będziemy mogli na żywo oglądać zawody rangi Gold w czasie 5. Memoriału Ireny Szewińskiej na stadionie Zawiszy.

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

Wiadomości sportowe

« Luty 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28          

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Mniej dzieci w małżeństwach, więcej w związkach nieformalnych

  Główny Urząd Statystyczny opublikował dane o polskich rodzinach pozyskane w ramach Narodowego Spisu Powszechnego (dane na 31 marca 2021 roku). Pokazują one spadek liczby rodzin co wynika z tendencji wyludniania się polski, coraz mniej jest jednak też tradycyjnych rodzin opartych o związek małżeństwa, przybywa natomiast nieformalnych związków. Przyglądamy się danym dla Polski oraz województwa kujawsko-pomorskiego.

 • Wydawanie przez samorządy swoich mediów narusza unijną praworządność

  Należy stwierdzić, że nie jest zgodne z prawem Unii Europejskiej i Rady Europy wydawanie gazet samorządowych. Zarówno art. 11 Karty, jak i art. 10 Konwencji stanowią, że na wolność wypowiedzi składa się prawo każdego do otrzymywania informacji lub idei bez ingerencji władz publicznych. Potwierdza to również przedstawione orzecznictwo Europejskiego Trybunału Praw Człowieka oraz Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej – pisze Krzysztof Januszkiewicz w artykule naukowym opublikowanym na łamach ,,Samorządu Terytorialnego”. Wywód dotyczy wydawania przez samorządy tytułów, które nie są typowymi biuletynami. Taka sytuacja zachodzi w Bydgoszczy w przypadku ratuszowego ,,Bydgoszcz Informuje”.

Wiadomości z regionu