Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocław wraz z sąsiadami za prąd zapłacą trzy razy więcej, ale to i tak znacznie mniej niż oferuje się innym samorządom

Inowrocław wraz z sąsiadami za prąd zapłacą trzy razy więcej, ale to i tak znacznie mniej niż oferuje się innym samorządom

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław czwartek, 29 wrzesień 2022 15:29

Otwarcie ofert w przetargu dla Inowrocławskiej Grupy Zakupowej, czyli wspólnych zakupów energii dla miasta Inowrocławia, gminy wiejskiej Inowrocław, Gniewkowa, Pakości, Dąbrowy Górniczej, Kruszwicy i Powiatu Inowrocławskiego miało miejsce pod koniec czerwca, przez co udało się samorządom z tego terenu uniknąć sytuacji jakie spotykają duże miasta, gdzie podwyżki sięgają niekiedy nawet ponad 500%.

W sierpniu Inowrocławska Grupa Zakupowa wybrała ofertę Enea, która oferuje blisko 1,3 tys. zł za MWh za oświetlenie budynków oraz niespełna 1,2 tys. za MWh za oświetlenie ulic. Te stawki będą obowiązywać przez cały 2023 rok. To jednak i tak więcej, bo w 2022 roku te stawki to 412 zł i 381 zł za MWh. W 2022 roku wydatki całej Inowrocławskiej Grupy Zakupowej na prąd przekroczyć mają nieco 5,2 mln zł., w przyszłym roku będzie to już jednak ponad 15 mln zł.

Dla porównania Bydgoskiej Grupie Zakupowej Enea zaferowała na 2023 rok zaproponowała stawki od 2,8 do 3,2 tys zł (w zależności od typu wykorzystania) za MWh. Ten przetarg został uniważniony.

 

Czy projekt Sasina coś zmieni?

Kilka dni temu Ministerstwo Aktywów Państwowych wyszło z pomysłem, aby samorządy płaciły maksymalnie 618 za MWh. Jeżeli ten projekt wszedłby w życie to wówczas opłaty w Inowrocławskiej Grupie Zakupowej powinny być o ponad połowę obniżone. Wymagałoby to działań formalnych, ale zapewne samorządowcy będą wstanie wręcz stanąć na głowie, aby móc skorzystać z możliwości obniżenia taryf.

 

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

« Marzec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Sondaż pokazuje, że dla PSL-u koalicja z Hołownią może być w okręgu bydgoskim ratunkiem

  Politolog zajmujący się sondażami Marcin Paladem przedstawił w niedzielę prognozowany podział mandatów (w oparciu o średnią sondażową), w dwóch wariantach: osobnego startu PSL i Polski2050 oraz wspólnej listy. Na takiej koalicji straciłaby Koalicja Obywatelska, zyskał PSL, który samodzielnie obecnie nie ma szans na jakikolwiek mandat w okręgu bydgoskim.

 • Spory wzrost nowych zakażeń, niestety też zgonów

  Z oficjalnych raportów wynika, że pierwszej połowie marca z powodu COVID-19 zmarło w województwie kujawsko-pomorskim 12 osób, to podobna liczba co przez cały luty. Zakażeń stwierdzono 3069, gdy przez cały luty było ich 2,8 tys.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu