Jesteś tutaj: HomeInowrocławCzy koordynator ds. wolontariatu poprawi wizerunek inowrocławskiego schroniska?

Czy koordynator ds. wolontariatu poprawi wizerunek inowrocławskiego schroniska?

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław wtorek, 27 wrzesień 2022 18:18

W ostatnim czasie w Polsce panuje tendencja, iż więcej zwierząt trafia do schronisk, często ich byłych właścicieli nie stać na utrzymanie zwierzęcia, Ministerstwo rolnictwa znowelizowało natomiast wymogi dla schronisk, przez co ich funkcjonowanie stanie się ogromnym wyzwaniem. Radny Dobromir Szymański, który dużo uwagi poświęca inowrocławskiemu schronisku proponuje otwarcie się na wolontariat.

Wzorem schroniska w Toruniu miałby powstać etat koordynatora ds. wolontariatu, którego rolą byłoby aktywizowanie mieszkańców do wolontariatu. Znowelizowane rozporządzenie nakłada obowiązek zapewnienia 24-godzinnej opieki nad zwierzętami, ponadto każdy pies musi odbyć przynajmniej dwa spacery w tygodniu. W tym drugim wymogu mogliby pomóc wolontariusze, którym można by na czas spaceru powierzyć zwierzęta – jest to praktyka bardzo powszechna w schroniskach.

 

- Obecnie inowrocławskie schronisko nie ma wystarczającego personelu – ocenia radny Dobromi Szymański, który zwrócił się do prezydenta Inowrocławia w sprawie powołania koordynatora ds. wolontariatu.

 

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

« Marzec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Sondaż pokazuje, że dla PSL-u koalicja z Hołownią może być w okręgu bydgoskim ratunkiem

  Politolog zajmujący się sondażami Marcin Paladem przedstawił w niedzielę prognozowany podział mandatów (w oparciu o średnią sondażową), w dwóch wariantach: osobnego startu PSL i Polski2050 oraz wspólnej listy. Na takiej koalicji straciłaby Koalicja Obywatelska, zyskał PSL, który samodzielnie obecnie nie ma szans na jakikolwiek mandat w okręgu bydgoskim.

 • Spory wzrost nowych zakażeń, niestety też zgonów

  Z oficjalnych raportów wynika, że pierwszej połowie marca z powodu COVID-19 zmarło w województwie kujawsko-pomorskim 12 osób, to podobna liczba co przez cały luty. Zakażeń stwierdzono 3069, gdy przez cały luty było ich 2,8 tys.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu