Jesteś tutaj: HomeInowrocławII Liceum Ogólnokształcące w Inowrocławiu ma już wiek

II Liceum Ogólnokształcące w Inowrocławiu ma już wiek

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław środa, 21 wrzesień 2022 10:16

Niewiele placówek edukacyjnych w naszym regionie może się poszczycić tradycją sięgającą stu lat stąd też 100-ne urodziny to zawsze wielkie wydarzenie. W najbliższy weekend odbędzie się kulminacja obchodów 100-lecia II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej, nazywanego popularnie też ,,Konopą” w Inowrocławiu.

W piątek w godzinach 11:00 – 15:00 do szkoły będzie mógł przyjść każdy absolwent, aby zobaczyć jak ich szkoła prezentuje się obecnie. W zwiedzaniu uczestniczyć będą aktualni uczniowie Konopy. O godzinie 16:00 w parafii św. Józefa odprawiona zostanie okolicznościowa Msza Święta. Warto jednak na 17:00 wrócić do szkoły na mecz siatkarski – Konopa vs. Reszta świata. O godzinie 20:00 rozpocznie się turniej tenisowy przy ulicy Staropoznańskiej.

 

Szkołę absolwenci mogą zwiedzić też w sobotę w godzinach 9:00 – 10:30 oraz następnie od godziny 13:00 – 17:00.

 

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

« Wrzesień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Umowa z Arrivą już blisko, z Polregio nieco dalej - w tle spór sądowy

  Na dzisiejszej sesji Sejmiku Województwa marszałek Piotr Całbecki poinformował, że jest blisko finalizacja wieloletniej umowy z przeciwnikami kolejowymi - mówimy o dokumentach, które będą regulowały zasady do połowy grudnia 2030 roku. Najbliżej jest finalizacja umowy z Arrivą.

 • Część radnych sejmikowych chce, aby egzaminy na prawo jazdy rosły automatycznie

  W ostatnim czasie zdawanie egzaminów na prawo jazdy jest prawdziwym hazardem, nie tylko z tego powodu, że zestresowanemu kandydatowi na kierowcę nieco szczęścia zawsze się przyda, ale też z powodu odwoływania egzaminów przez Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego, spowodowanego protestami pracowników. Taki problem widoczny jest chociażby w bydgoskim WORD-ie.

Wiadomości z regionu