Jesteś tutaj: HomeInowrocławWOŚP wyróżnia inowrocławian

WOŚP wyróżnia inowrocławian

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław wtorek, 20 wrzesień 2022 12:07
WOŚP wyróżnia inowrocławian Fot: WOŚP

Dzieło Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka to już 30 lat, nie mogło by ono jednak dojść do takiego poziomu bez zaangażowania Polaków. Na 30-lecie WOŚP wyróżnia najbardziej aktywne sztaby, wśród nic znalazł się sztab nr 5467 działający przy Inowrocławskim Centrum Kultury.

- Jesteśmy zaszczyceni takim wyróżnieniem, ale tak naprawdę gdyby nie tytaniczna praca naszych wolontariuszy, darczyńców i osób zaangażowanych corocznie w projekt – nie byłoby takiego efektu. Wobec tego - ten medal i serdeczne podziękowania należą się przede wszystkim im – mówią organizatorzy ze sztabu w Kujawskim Centrum Kultury. Jest to zatem w pewnym sensie wyróżnienie dla całej inowrocławskiej społeczności lokalnej.

 

Ostatni raz Orkiestra grała w styczniu, wówczas inowrocławski sztab zebrał rekordowe 162 mln i 173 tys. zł.

 

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

« Wrzesień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Umowa z Arrivą już blisko, z Polregio nieco dalej - w tle spór sądowy

  Na dzisiejszej sesji Sejmiku Województwa marszałek Piotr Całbecki poinformował, że jest blisko finalizacja wieloletniej umowy z przeciwnikami kolejowymi - mówimy o dokumentach, które będą regulowały zasady do połowy grudnia 2030 roku. Najbliżej jest finalizacja umowy z Arrivą.

 • Część radnych sejmikowych chce, aby egzaminy na prawo jazdy rosły automatycznie

  W ostatnim czasie zdawanie egzaminów na prawo jazdy jest prawdziwym hazardem, nie tylko z tego powodu, że zestresowanemu kandydatowi na kierowcę nieco szczęścia zawsze się przyda, ale też z powodu odwoływania egzaminów przez Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego, spowodowanego protestami pracowników. Taki problem widoczny jest chociażby w bydgoskim WORD-ie.

Wiadomości z regionu