Jesteś tutaj: HomeInowrocławKtoś rozlał smar, w ten sposób chce walczyć z bezdomnymi

Ktoś rozlał smar, w ten sposób chce walczyć z bezdomnymi

Napisane przez  Ł.R. / ki24.info Opublikowano w Inowrocław piątek, 16 wrzesień 2022 09:26
Ktoś rozlał smar, w ten sposób chce walczyć z bezdomnymi Fot: Ki24.info

Przy dyskoncie zlokalizowanym przy ulicy Poznańskiej w Inowrocławiu koczowały osoby bezdomne. Ktoś postanowił z nimi zawalczyć rozlewając substancję przypominającą smar, naklejono też obraźliwą karteczkę. O incydencie pisze portal Ki24.info.

,,Uwaga nie siadać” - ostrzega karteczka, aby potem informować, że jest to ,,zabezpieczenie przez żulami”. Nie jest to formuła zbyt elegancja, a wręcz można zauważyć w niej pogardę. Miejsce, gdzie siadały wcześniej osoby bezdomne zostało pokryte czarną, klejącą się substancją.

 

Problem bezdomności z różnym nasileniem występował właściwie zawsze. Jest to ogromny dramat każdej osoby, którą ten problem spotkał. Z tego też powodu kluczowe jest właściwe podejście, dawanie możliwości wyjścia tym osobom ,,na prostą”. Inowrocław za sprawą tej akcji ma szansę trafić na internetowe memy, niestety wizerunkowo jest to zwyczajny popis chamstwa.

 

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

« Wrzesień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Umowa z Arrivą już blisko, z Polregio nieco dalej - w tle spór sądowy

  Na dzisiejszej sesji Sejmiku Województwa marszałek Piotr Całbecki poinformował, że jest blisko finalizacja wieloletniej umowy z przeciwnikami kolejowymi - mówimy o dokumentach, które będą regulowały zasady do połowy grudnia 2030 roku. Najbliżej jest finalizacja umowy z Arrivą.

 • Część radnych sejmikowych chce, aby egzaminy na prawo jazdy rosły automatycznie

  W ostatnim czasie zdawanie egzaminów na prawo jazdy jest prawdziwym hazardem, nie tylko z tego powodu, że zestresowanemu kandydatowi na kierowcę nieco szczęścia zawsze się przyda, ale też z powodu odwoływania egzaminów przez Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego, spowodowanego protestami pracowników. Taki problem widoczny jest chociażby w bydgoskim WORD-ie.

Wiadomości z regionu