Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocławski szpital przewiduje ponad 15,7 mln zł straty w roku bieżącym

Inowrocławski szpital przewiduje ponad 15,7 mln zł straty w roku bieżącym

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 05 wrzesień 2022 17:37
Inowrocławski szpital przewiduje ponad 15,7 mln zł straty w roku bieżącym Fot: Ki24.info

W ubiegłym tygodniu na sesji Rady Powiatu Inowrocławskiego gościł zastępca dyrektora Wielospecjalistycznego Szpitala im. Ludwika Błażka w Inowrocławiu, Bartosz Myśliwiec który przedstawił informacje finansowe szpitala za pierwsze półrocze – wynika z nich, że rok 2022 będzie kolejnym, w którym inowrocławski szpital najprawdopodobniej przyniesie straty.


Wzrost wynagrodzeń minimalnych, cen prądu oraz leków – to główne przyczyny, które zdaniem wicedyrektora Myśliwca wpływają negatywnie na sytuację finansową szpitala. Wprowadzone regulacje wymuszające wzrost płac minimalnych w placówkach służby zdrowia kosztują inowrocławski szpital 13,5 mln zł, z czego rząd pokrył 12 mln zł, przez co szpital jest stratny 1,5 mln zł. Są to jednak szacunki zaniżone, bowiem nie obejmują części kadry zatrudnionej na umowie zlecenia.

 

- Na tą sytuację wpływ ma też deficyt kadry medyczny, który powoduje wzrost oczekiwań naszego personelu – wyjaśnia Bartosz Myśliwiec - Szpital do tej pory płacił za prąd 360 zł MWh, otrzymaliśmy teraz ofertę od publicznego dostawcy za kwotę 2,5 tys. za MWh


Placówka przeprowadza również postępowanie przetargowe na zakup leków, z którego wynika, że będzie musiała za nie zapłacić o 40% więcej niż do tej pory.

 

Główna przyczyna zdaniem dyrektora Myśliwca, dość trudnej sytuacji wielu szpitali, to niższe niz realne koszty, wyceny świadczeń medycznych, wyliczone przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

 

Szpital liczy, że być może uda się pozyskać z puli premiera dotację na utworzenie Poradni Podstawowej Opieki Zdrowotnej, w kierunku której trwają obecnie starania. Pozwoliłaby ona poprawić bilans finansowy szpitala. Na dzisiaj szacuje się jednak, że rok 2022 zamknięty zostanie stratą na poziomie ponad 15,7 mln zł.

 

Warte obejrzenia

  • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

    Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

  • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

    FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

« Kwiecień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu