Jesteś tutaj: HomeInowrocławEmocje z ulicy przeniosły się na Radę Miejską. Radni chcieli odwołać wiceprzewodniczącego

Emocje z ulicy przeniosły się na Radę Miejską. Radni chcieli odwołać wiceprzewodniczącego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 01 sierpień 2022 13:46

Pod koniec czerwca w Inowrocławiu gościł prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, przed miejscem tego spotkania politycznego zebrali się przeciwnicy rządu, wśród nich wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Kaczmarek, który został nagrany jak używa niezbyt wybrednych słów. Radni powiązani z PiS uważali, że to powód, aby go odwołać z funkcji wiceprzewodniczącego Rady.

Wydarzenia z końcówki czerwca do dzisiaj budzą emocję, nie tak dawno zebrała się chociażby sejmowa komisja, która badała czy zachowania policjantów były adekwatne. Chodzi o użycie gazu wobec manifestujących, policja z kolei pokazuje nagrania, które mają wskazywać, że to właśnie manifestujący zachowywali się agresywnie.

 

Na jednym z nagrań, które pojawiło się w internecie słychać jak wiceprzewodniczącego Grzegorz Kaczmarek mówi ,,Po czym Pan poznał? Po gównie”, a następnie się śmieje. Jest to krótkie nagranie, stąd też ciężko z niego wyciągnąć w jakim kontekście padły te słowa. Sam Kaczmarek tłumaczył się później, że opowiadał dowcip. Radni Zjednoczonej Prawicy złożyli wniosek o odwołanie Kaczmarka.

 

Ten temat pojawił się w ubiegły piątek na sesji Rady Miejskiej (29 lipca). Radny Damian Polak z Solidarnej Polski wskazywał, że przedstawiciel prezydium Rady Miejskiej powinien zachowywać wysoki poziom kultury osobistej i nie używać wulgarny słów. Radni koalicji z kolei zarzucali, że politycy PiS zapomnieli o zachowaniach na pograniczu mowy nienawiści w swoich szeregach. Z kolei przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Marcinowski przyznał, że słowo ,,gówno” jest mało eleganckie, ale nie jest to ani wulgaryzm, ani przekleństwo.

 

W tajnym głosowaniu za odwołaniem Kaczmarka z funkcji zagłosowało 5 radnych, 14 było przeciw, zatem funkcji w prezydium Rady Miejskiej nie stracił.

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

« Grudzień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Sejmik uczcił uchwałą zapomnianego noblistę ze Strzelna

  W 1907 roku nagrodę Nobla z dziedziny fizyki uzyskał Albert Michelson, który urodził się w 1852 roku w Strzelnie, wówczas będącego częścią Prus. Gdy miał trzy lata jego rodzina wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych i to temu krajowi przypisuje się jego Nobla, choć Albert Michelson przez całe życie podkreślał swoje związki z Polską i gdy przychodziło mu wypełniać dokumenty, jako miejsce urodzenia podawał Polskę (formalnie wówczas nieistniejącą).

 • RDOŚ wydał decyzję środowiskową dla zachodniego odcinka drogi ekspresowej S-10

  Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała decyzję środowiskową dla odcinka Bydgoszcz – Wyrzysk drogi ekspresowej S-10 – to ważna dla regionu droga, która skomunikuje nas sprawniej ze Szczecinem i Gorzowem Wielkopolskim.. Decyzja środowiskowa to ważny moment procedury formalnej, ale trzeba pamiętać, że nie jest ona prawomocna.

Wiadomości z regionu