Jesteś tutaj: HomeInowrocławEmocje z ulicy przeniosły się na Radę Miejską. Radni chcieli odwołać wiceprzewodniczącego

Emocje z ulicy przeniosły się na Radę Miejską. Radni chcieli odwołać wiceprzewodniczącego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 01 sierpień 2022 13:46

Pod koniec czerwca w Inowrocławiu gościł prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, przed miejscem tego spotkania politycznego zebrali się przeciwnicy rządu, wśród nich wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Kaczmarek, który został nagrany jak używa niezbyt wybrednych słów. Radni powiązani z PiS uważali, że to powód, aby go odwołać z funkcji wiceprzewodniczącego Rady.

Wydarzenia z końcówki czerwca do dzisiaj budzą emocję, nie tak dawno zebrała się chociażby sejmowa komisja, która badała czy zachowania policjantów były adekwatne. Chodzi o użycie gazu wobec manifestujących, policja z kolei pokazuje nagrania, które mają wskazywać, że to właśnie manifestujący zachowywali się agresywnie.

 

Na jednym z nagrań, które pojawiło się w internecie słychać jak wiceprzewodniczącego Grzegorz Kaczmarek mówi ,,Po czym Pan poznał? Po gównie”, a następnie się śmieje. Jest to krótkie nagranie, stąd też ciężko z niego wyciągnąć w jakim kontekście padły te słowa. Sam Kaczmarek tłumaczył się później, że opowiadał dowcip. Radni Zjednoczonej Prawicy złożyli wniosek o odwołanie Kaczmarka.

 

Ten temat pojawił się w ubiegły piątek na sesji Rady Miejskiej (29 lipca). Radny Damian Polak z Solidarnej Polski wskazywał, że przedstawiciel prezydium Rady Miejskiej powinien zachowywać wysoki poziom kultury osobistej i nie używać wulgarny słów. Radni koalicji z kolei zarzucali, że politycy PiS zapomnieli o zachowaniach na pograniczu mowy nienawiści w swoich szeregach. Z kolei przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Marcinowski przyznał, że słowo ,,gówno” jest mało eleganckie, ale nie jest to ani wulgaryzm, ani przekleństwo.

 

W tajnym głosowaniu za odwołaniem Kaczmarka z funkcji zagłosowało 5 radnych, 14 było przeciw, zatem funkcji w prezydium Rady Miejskiej nie stracił.

 

Warte obejrzenia

 • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

  W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

 • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

  Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

   

Wiadomości sportowe

« Wrzesień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

 • Nowa Szóstka Wyborcza Portalu Kujawskiego

  Podobnie jak przed czterema laty chcemy zaproponować kandydatom poparcie wypracowanych przez nas sześciu postulatów, jako swego rodzaju kontraktu wyborczego ponad podziałami politycznymi. Zachęcamy kandydatów do zainteresowania się nimi i rozważenia ich poparcia, my na pewno będziemy natomiast ich z tego rozliczać.

 • Kobiety nie są równie ważne jak mężczyźni (Ranking feminizacji list wyborczych)

  Równouprawnienie – to dość popularny slogan polityczny, w szczególności po lewej stronie sceny politycznej, ale jak spojrzymy na reprezentację okręgu bydgoskiego w Sejmie, to panie stanowią zaledwie 25% stanu osobowego posłów. Jak spojrzymy na listy wyborcze – żadna z kobiet nie jest liderką listy!

Wiadomości z regionu