Jesteś tutaj: HomeInowrocławEmocje z ulicy przeniosły się na Radę Miejską. Radni chcieli odwołać wiceprzewodniczącego

Emocje z ulicy przeniosły się na Radę Miejską. Radni chcieli odwołać wiceprzewodniczącego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 01 sierpień 2022 13:46

Pod koniec czerwca w Inowrocławiu gościł prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, przed miejscem tego spotkania politycznego zebrali się przeciwnicy rządu, wśród nich wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Kaczmarek, który został nagrany jak używa niezbyt wybrednych słów. Radni powiązani z PiS uważali, że to powód, aby go odwołać z funkcji wiceprzewodniczącego Rady.

Wydarzenia z końcówki czerwca do dzisiaj budzą emocję, nie tak dawno zebrała się chociażby sejmowa komisja, która badała czy zachowania policjantów były adekwatne. Chodzi o użycie gazu wobec manifestujących, policja z kolei pokazuje nagrania, które mają wskazywać, że to właśnie manifestujący zachowywali się agresywnie.

 

Na jednym z nagrań, które pojawiło się w internecie słychać jak wiceprzewodniczącego Grzegorz Kaczmarek mówi ,,Po czym Pan poznał? Po gównie”, a następnie się śmieje. Jest to krótkie nagranie, stąd też ciężko z niego wyciągnąć w jakim kontekście padły te słowa. Sam Kaczmarek tłumaczył się później, że opowiadał dowcip. Radni Zjednoczonej Prawicy złożyli wniosek o odwołanie Kaczmarka.

 

Ten temat pojawił się w ubiegły piątek na sesji Rady Miejskiej (29 lipca). Radny Damian Polak z Solidarnej Polski wskazywał, że przedstawiciel prezydium Rady Miejskiej powinien zachowywać wysoki poziom kultury osobistej i nie używać wulgarny słów. Radni koalicji z kolei zarzucali, że politycy PiS zapomnieli o zachowaniach na pograniczu mowy nienawiści w swoich szeregach. Z kolei przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Marcinowski przyznał, że słowo ,,gówno” jest mało eleganckie, ale nie jest to ani wulgaryzm, ani przekleństwo.

 

W tajnym głosowaniu za odwołaniem Kaczmarka z funkcji zagłosowało 5 radnych, 14 było przeciw, zatem funkcji w prezydium Rady Miejskiej nie stracił.

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

« Sierpień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Wzrasta liczba zakażeń i zgonów spowodowanych COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W okresie od 1 do 13 sierpnia w naszym województwie stwierdzono blisko 2,1 tys. nowych zakażeń COVID-19, to około 300 więcej niż przez cały czerwiec, dynamika wzrostu zakażeń wynosi zatem ponad 100%. Jeszcze szybciej wzrastają zgony.

  Etykiety: covid19
 • Nowy Jedwabny Szlak, odbudowa Ukrainy i Węzeł Logistyczny Bydgoszcz

  Wybuch wojny na Ukrainie sprawił, że na polsko-białoruskiej granicy w Małaszewicach, gdzie biegła do tej pory główna nitka Nowego Jedwabnego Szlaku, przeładunki w pierwszym półroczu bieżącego roku spadły o 19,2% (wynika z analizy Urzędu Transportu Kolejowego). Ostatnie miesiące pokazują, że ta nitka przez Białoruś, Rosję i Kazachstan nie jest pozbawiona ryzyk, a co za tym idzie trzeba patrzeć też na alternatywne szlaki. Czy bydgoski węzeł logistyczny ma szansę być ważnym centrum w wymianie handlowej Europa-Azja, m.in. temu zagadnieniu poświęcony jest ostatni raport Nowego Bursztynowego Szlaku.

Wiadomości z regionu