Jesteś tutaj: HomeInowrocławKolejni pielgrzymi z Kujaw już w drodze

Kolejni pielgrzymi z Kujaw już w drodze

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław czwartek, 28 lipiec 2022 16:11
Grupa św. Jadwigi z Inowrocławia Grupa św. Jadwigi z Inowrocławia Fot: Facebook

W czwartek wyruszyła 40. jubileuszowa pielgrzymka Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Jasna Górę. Pielgrzymów z Gniezna pożegnał biskup pomocniczy archidiecezji Radosław Orchowicz. Pielgrzymi na Jasną Górę dotrą 6 sierpnia, aby dzień później wziąć udział w uroczystości Przemienienia Pańskiego. Pielgrzymka wystartowała dzisiaj jednak nie tylko z Gniezna.

 

Miast i miejscowości Archidiecezji, z których wyruszyli dzisiaj pielgrzymi można by długo mieniać, na pewno wspomnieć należy o: Inowrocławiu, Janikowie, Kruszwicy, Pakości, Strzelnie, czy Gniewkowie. Jak się spojrzy to co roku bardzo dużą grupę uczestników tej pielgrzymi stanowią pątnicy z województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Jednym z miejsc, gdzie wyruszyli dzisiaj pielgrzymi jest parafia św. Jadwigi na inowrocławskim Rąbinie. Tam szlak pielgrzymi zainaugurowano poranną Mszą Świętą o godzinie 8.

 

- Niech wasza pielgrzymowanie będzie świadectwem dla świata, niech wasza modlitwa, wiara i entuzjazm zarażają innych – mówił w Gnieźnie bp. Orchowicz, żegnając pielgrzymów.

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

« Sierpień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Wzrasta liczba zakażeń i zgonów spowodowanych COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W okresie od 1 do 13 sierpnia w naszym województwie stwierdzono blisko 2,1 tys. nowych zakażeń COVID-19, to około 300 więcej niż przez cały czerwiec, dynamika wzrostu zakażeń wynosi zatem ponad 100%. Jeszcze szybciej wzrastają zgony.

  Etykiety: covid19
 • Nowy Jedwabny Szlak, odbudowa Ukrainy i Węzeł Logistyczny Bydgoszcz

  Wybuch wojny na Ukrainie sprawił, że na polsko-białoruskiej granicy w Małaszewicach, gdzie biegła do tej pory główna nitka Nowego Jedwabnego Szlaku, przeładunki w pierwszym półroczu bieżącego roku spadły o 19,2% (wynika z analizy Urzędu Transportu Kolejowego). Ostatnie miesiące pokazują, że ta nitka przez Białoruś, Rosję i Kazachstan nie jest pozbawiona ryzyk, a co za tym idzie trzeba patrzeć też na alternatywne szlaki. Czy bydgoski węzeł logistyczny ma szansę być ważnym centrum w wymianie handlowej Europa-Azja, m.in. temu zagadnieniu poświęcony jest ostatni raport Nowego Bursztynowego Szlaku.

Wiadomości z regionu