Jesteś tutaj: HomeInowrocławKujawskie Centrum Kultury pozostanie pod tymi samymi sterami

Kujawskie Centrum Kultury pozostanie pod tymi samymi sterami

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław czwartek, 21 lipiec 2022 14:08
Kujawskie Centrum Kultury pozostanie pod tymi samymi sterami Fot: UM Inowrocław

W 2019 roku władze Inowrocławia zdecydowały się na dość niecodzienny krok – postanowiono bowiem rozpisać przetarg na usługę zarządzania Kujawskiego Centrum Kultury, oddając tym samym czynności zarządcze podmiotowi zewnętrznemu. Wówczas najlepszą zdaniem komisji ofertę złożyła agencja wsparcia kultury Tomasza Maliszewskiego. Po trzech latach rozpisano nowy przetarg na kolejny okres, ponownie uznano za najlepszą ofertę Tomasza Maliszewskiego, który będzie zarządzał KCK przynajmniej do 2025 roku.

Przetarg na kolejne trzy lata ogłoszony został w czerwcu, a w lipcu nastąpiło jego rozstrzygnięcie. Przy ocenie brano pod uwagę proponowaną cenę za wykonanie usługi, doświadczenie oraz projekt koncepcji działania Kujawskiego Centrum Kultury. Jak się okazało w tym przetargu zgłoszono tylko jedną ofertę, która została wybrana.

 

- Niewątpliwie najlepszą weryfikacją podniesienia jakości i rozpoznawalności programu działań kulturalnych Kujawskiego Centrum Kultury w Inowrocławiu będzie uczestnictwo mieszkańców miasta w proponowanych projektach. Satysfakcja odbiorców i twórców kultury w Inowrocławiu to cel nadrzędny mojej koncepcji – powiedział Tomasz Maliszewski - Nie należy zapominać, że prezentowane w mojej koncepcji działania są nastawione na kreowanie za pośrednictwem mieszkańców miasta pozytywnego wizerunku Inowrocławia, jako miejsca w którym efektywnie budowane są relacje społeczności - dodaje.

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

« Sierpień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Wzrasta liczba zakażeń i zgonów spowodowanych COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W okresie od 1 do 13 sierpnia w naszym województwie stwierdzono blisko 2,1 tys. nowych zakażeń COVID-19, to około 300 więcej niż przez cały czerwiec, dynamika wzrostu zakażeń wynosi zatem ponad 100%. Jeszcze szybciej wzrastają zgony.

  Etykiety: covid19
 • Nowy Jedwabny Szlak, odbudowa Ukrainy i Węzeł Logistyczny Bydgoszcz

  Wybuch wojny na Ukrainie sprawił, że na polsko-białoruskiej granicy w Małaszewicach, gdzie biegła do tej pory główna nitka Nowego Jedwabnego Szlaku, przeładunki w pierwszym półroczu bieżącego roku spadły o 19,2% (wynika z analizy Urzędu Transportu Kolejowego). Ostatnie miesiące pokazują, że ta nitka przez Białoruś, Rosję i Kazachstan nie jest pozbawiona ryzyk, a co za tym idzie trzeba patrzeć też na alternatywne szlaki. Czy bydgoski węzeł logistyczny ma szansę być ważnym centrum w wymianie handlowej Europa-Azja, m.in. temu zagadnieniu poświęcony jest ostatni raport Nowego Bursztynowego Szlaku.

Wiadomości z regionu