Jesteś tutaj: HomeInowrocławPomyłka prezesa inowrocławskiego MPK w zakresie swoich dochodów

Pomyłka prezesa inowrocławskiego MPK w zakresie swoich dochodów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław środa, 20 lipiec 2022 12:33
Pomyłka prezesa inowrocławskiego MPK w zakresie swoich dochodów Fot: MPK

Każdego roku prezesi spółek komunalnych, podobnie jak samorządowcy, muszą pod odpowiedzialnością karną za prawdziwość, składać oświadczenia majątkowe. Jak się okazało w swoich dochodach pomylił się w oświadczeniu za 2020 rok prezes inowrocławskiego MPK Mariusz Kuszel.

W kwietniu 2021 roku, zgodnie z ustawowym terminem, Mariusz Kuszel poinformował, że zarobił w 2020 roku jako prezes MPK Inowrocław 253.391 zł, co daje ponad 21 tys. zł miesięcznie, czyli zarabiał znacznie więcej od chociażby prezydenta Inowrocławia, a nawet trochę więcej od prezydenta RP Andrzeja Dudy. Na tym jednak nie koniec, bowiem Mariusz Kuszel jako członek Rady Nadzorczej innej spółki komunalnej w Inowrocławiu – Zakładu Energetyki Cieplnej zarobił kolejne 47,3 tys. zł, co daje mu łączny dochód na poziomie 300,7 tys. zł.

 

We wrześniu 2021 roku Kuszel skierował sprostowanie w sprawie swojego oświadczenia majątkowego, w którym stwierdził, że się pomylił i jego łączne zyski wyniosły 302,2 tys. zł. Sprostowanie nie precyzuje jednak, czy pomyłka dotyczyła dochodów z Rady Nadzorczej czy z MPK, ale jak spojrzymy na jego oświadczenie majątkowe za rok ubiegły, to kwota z Rady Nadzorczej jest identyczna, zatem można wyjść z założenia, że pomyłka dotyczy MPK.

 

W ubiegłym roku zarobki Kuszela w MPK wzrosły do ponad 283 tys. zł, nabył on też uprawnienia emerytalne, które pozwoliły mu zarobić dodatkowe 84,5 tys. zł. Przeliczając to na płace miesięczne, to średnio zarabia on powyżej 34 tys. zł.

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

« Sierpień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Wzrasta liczba zakażeń i zgonów spowodowanych COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W okresie od 1 do 13 sierpnia w naszym województwie stwierdzono blisko 2,1 tys. nowych zakażeń COVID-19, to około 300 więcej niż przez cały czerwiec, dynamika wzrostu zakażeń wynosi zatem ponad 100%. Jeszcze szybciej wzrastają zgony.

  Etykiety: covid19
 • Nowy Jedwabny Szlak, odbudowa Ukrainy i Węzeł Logistyczny Bydgoszcz

  Wybuch wojny na Ukrainie sprawił, że na polsko-białoruskiej granicy w Małaszewicach, gdzie biegła do tej pory główna nitka Nowego Jedwabnego Szlaku, przeładunki w pierwszym półroczu bieżącego roku spadły o 19,2% (wynika z analizy Urzędu Transportu Kolejowego). Ostatnie miesiące pokazują, że ta nitka przez Białoruś, Rosję i Kazachstan nie jest pozbawiona ryzyk, a co za tym idzie trzeba patrzeć też na alternatywne szlaki. Czy bydgoski węzeł logistyczny ma szansę być ważnym centrum w wymianie handlowej Europa-Azja, m.in. temu zagadnieniu poświęcony jest ostatni raport Nowego Bursztynowego Szlaku.

Wiadomości z regionu