Jesteś tutaj: HomeInowrocławZarząd Osiedla Mątwy wyjaśnia po co były dyktafony na spotkaniu z mieszkańcami

Zarząd Osiedla Mątwy wyjaśnia po co były dyktafony na spotkaniu z mieszkańcami

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław piątek, 15 lipiec 2022 18:06

20 kwietnia odbyło się spotkanie mieszkańców zorganizowane przez Zarząd Osiedla Mątwy z firmą Ciech, w temacie budzącym emocje społeczne, a mianowicie planowanej budowy spalarni odpadów. Na sali pojawiło się kilka kamer i dyktafonów, które znajdowały się pomiędzy mieszkańcami. Radny Damian Polak z Solidarnej Polski wyraził obawy, że mogły one rejestrować rozmowy prywatne między mieszkańcami.

O tej sprawie pisaliśmy już w maju, z uwagi na to, że inowrocławski ratusz o złożenie wyjaśnień, po interpelacji radnego Polaka, zwrócił się do Zarządu Osiedla Mątwy, wracamy do tej sprawy. W piśmie podpisanym przez przewodniczącą Zarządu Osiedla Agatę Kuczyńską wskazano, że nagrania służyły tylko i wyłącznie późniejszemu sporządzeniu protokołu. Z uwagi na to, że na takich spotkaniach nie wszyscy mieszkańcy zadają pytania przez mikrofon, postanowiono zastosować dyktafony ustawione między mieszkańcami, ale – urządzenie z taką charakterystyką mikrofonów zbiera dźwięki ambjentowe i przy takim ustawieniu ,,rozmowy prywatne” są nieczytelne.

 

Radny Damian Polak wniósł o kopię tych nagrań, ale jak wynika z odpowiedzi, w dniu 29 kwietnia po sporządzeniu protokołu, miało ono zostać komisyjnie usunięte. W tej sytuacji zweryfikowanie co dokładnie się nagrało jest dzisiaj już trudne.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

« Czerwiec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wiadomości z regionu