Jesteś tutaj: HomeInowrocławZwiązki zawodowe stają w obronie spalarni

Związki zawodowe stają w obronie spalarni

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław środa, 22 czerwiec 2022 16:46

W wspólnym oświadczeniu działające w grupie Ciech SA związki zawodowej skrytykowały działania, które dążą do blokowania budowy przy zakładach Soda Mątwy spalarni śmieci. Zdaniem związkowców jest to działanie ze szkodą dla pracowników Ciechu, ale też dla lokalnego środowiska. Pod tym oświadczeniem podpisał się m.in. były radny powiatowy PiS-u Daniel Sendor, reprezentujący w tym wypadku NSZZ Solidarność.

Podpisanie się władz Inowrocławia pod listem intencyjnym w sprawie budowy spalarnia odpadów przy zakładach Ciechu na Mątwach spotkało się z krytyką polityków Solidarnej Polski oraz części mieszkańców. Głos w obronie pracodawcy zabrali teraz związkowcy z Ciech-u, którzy przyrównują działania krytyczne wobec inwestycji do działań, dywersyjnych, które nie rzadko mają podłoże politycznej”.

 

,,Naszym celem nadrzędnym jest nie tylko dobro Załogi Ciech Soda Polska, gwarancja zatrudnienia, pewność istnienia na rynku Sodowym ale również, a może na tym samym poziomie, dbanie o środowisko i nie szkodzenie wszystkim mieszkańcom naszego regionu oraz jego rozwój” - napisali w oświadczeniu przedstawiciele związków zawodowych. Zdaniem sygnatariuszy tego listu, budowa instalacji pozwolić ma na uzyskanie ekologicznego ciepła, które mogłoby ogrzewać w sezonie grzewczym część mieszkań w Inowrocławiu, tym samym ograniczając stosowanie bardziej szkodliwych dla środowiska paliw.

 

Pod tym listem podpisały się m.in. organizacje: Międzyzakładowego Związku Zawodowego Soda Mątwy oraz NSZZ Solidarność. Na czele Solidarności w Ciech Soda Polska stoi Daniel Sendor, radny powiatu bydgoskiego, który kilka tygodni temu odszedł z Prawa i Sprawiedliwości, do niedawna szef struktur tej partii w Inowrocławiu.

 

Warte obejrzenia

  • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

    Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

  • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

    FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

« Marzec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu