Jesteś tutaj: HomeInowrocławCzarno-czarni, Chłopcy z Placu Broni i Joanna Dark na tegorocznym Inowrocławskim Lecie Muzycznym

Czarno-czarni, Chłopcy z Placu Broni i Joanna Dark na tegorocznym Inowrocławskim Lecie Muzycznym

Napisane przez  KCK Opublikowano w Inowrocław środa, 15 czerwiec 2022 14:46

Koncerty w każdą niedzielę, różnorodne klimaty, najpopularniejsze zespoły i artyści, największe hity w coverowych wykonaniach – tak zapowiada się tegoroczna edycja Inowrocławskiego Lata Muzycznego organizowana przez Kujawskie Centrum Kultury  i Miasto Inowrocław.

 

Jak w każdym roku, tak i w tym nie mogło zabraknąć w kalendarzu imprez Inowrocławia obowiązkowego letniego projektu pod nazwą Inowrocławskie Lato Muzyczne. Organizatorzy wydarzenia – Kujawskie Centrum Kultury i Miasto Inowrocław wzbogacili ofertę i tym razem przez cały okres wakacyjny odbędzie się aż… 13 koncertów!

 

- Szczęśliwa trzynastka oznacza więcej koncertów niż w zeszłym roku! Przygotowaliśmy letnią ofertę w różnorodnych klimatach, z pewnością każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Usłyszymy najpopularniejsze przeboje Osieckiej, utwory Marka Grechuty w rytmie flamenco czy największe przeboje muzyki country – relacjonują organizatorzy.

 

Inowrocławskie Lato Muzycznie rozpocznie 3 lipca o godzinie 16:00 koncert zespołu Czarno-Czarni, którego znamy między innymi z piosenek „Nogi” czy „Trąbo twist”. Grupa muzyczna zaprosi do potańcówki w stylu retro, w której zaprezentuje swoje największe przeboje.

 

Kolejna niedziela to spotkanie z melodyjnym rockiem z elementami elektroniki  w wykonaniu zespołu KAJOA. Grupa muzyczna z Torunia zaprezentuje mieszkańcom naszego miasta swoje autorskie utwory z płyty pt. „Fale”.

Następna niedziela, 17 lipca, będzie należeć do niezwykłego Włocha! Andrea Lattari  z zespołem CIAO AMORE zabiorą nas w podróż po największych, włoskich przebojach lat 80-tych. Wśród nich pojawią się takie utwory, jak: „Vamos a la playa” czy „Dolce Vita”.

 

Nie byłoby muzycznych doznań bez polskich artystów wszech czasów takich, jak: Krzysztof Krawczyk, Czesław Niemen czy Zbigniew Wodecki. Dlatego na 24 lipca organizatorzy zaprosili do Inowrocławia zespół WINYL BAND, który w koncercie pt. „Był taki ktoś” zabierze gości w podróż śladami niezapomnianych artystów polskiej sceny muzycznej.

 

Ostatnia niedziela lipca to będzie gratka dla miłośników połączenia stylu bluesa, rocka  i folkloru. Zespół COUNTRY ZENIT zaprezentuje najpopularniejsze standardy muzyki country. W koncercie wokalno-instrumentalnym usłyszymy między innymi: gitarę basową, gitarę rytmiczną, harmonijkę czy perkusję. Z kolei tydzień później, bo 7 sierpnia,  w inowrocławskich Solankach zagości Trzech Tenorów w repertuarze muzyki operowej, operetkowej i musicalowej.

Organizatorzy Inowrocławskiego Lata Muzycznego nie zapomnieli także o najważniejszych świętach. 15 sierpnia obchodzimy Święto Wojska Polskiego i z tej okazji na scenie muszli koncertowej w Solankach wystąpi zespół wokalno-aktorski SONANTO, który wykona popularne pieśni legionowe i ułańskie w koncercie pt. „Póki Polska żyje w nas”.

 

Nie byłoby Inowrocławskiego Lata Muzycznego bez folkowo-rockowego zespołu MITRA, który w muszli koncertowej wystąpi 21 sierpnia. Grupa Muzyczna zdobyła zaufanie  i przychylność inowrocławskiej publiczności dzięki swoim energetycznym utworom wpadającym w ucho, a co najważniejsze – dzięki niesamowitej muzykalności.

 

Mocnym akcentem Inowrocławskiego Lata Muzycznego będzie występ aktorki  i piosenkarki – JOANNY DARK. Jej interpretacji wokalnych w towarzystwie zespołu instrumentalnego będziemy mogli wysłuchać 28 sierpnia o godzinie 16:00. W projekcie „Osiecka/Przybora Ale Jazz” zaprezentuje trzynaście piosenek z tekstami geniuszy słowa. Wśród piosenek usłyszymy między innymi: „Pejzaż bez ciebie” czy „Zielono mi”.

 

Inowrocławskie Lato Muzyczne zakończą dwa wrześniowe koncerty. 4 września na scenie muszli koncertowej wystąpi Magdalena Lechowska i zespół Poema Flamenco
w piosenkach Marka Grechuty i Tuwima w klimacie flamenco. W repertuarze pojawią się między innymi: „Miłość ci wszystko wybaczy” czy „Dni, których nie znamy”.

 

Koncertowe lato w Inowrocławiu zakończy 11 września koncert zespołu Chłopcy z Placu Broni, podczas którego usłyszymy największe przeboje grupy.

 

Ciekawym punktem w programie Inowrocławskiego Lata Muzycznego będzie II Przegląd Kapel Podwórkowych organizowany przez Powiat Inowrocławski oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Inowrocławiu. Wszystkie niedzielne koncerty realizowane w ramach Inowrocławskiego Lata Muzycznego odbywają się o godzinie 16:00 w muszli koncertowej w Solankach. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

 

Warte obejrzenia

 • World Athletics opublikowało najważniejsze imprezy na świecie. W czerwcu na tej mapie znalazła się Bydgoszcz

  Sezon 2023 w lidze złotej lekkoatletycznych mitingów będzie w tym roku wyjątkowo długi, po poszerzeniu listy imprez czeka fanów królowej sportu aż 14 wydarzeń, które odbędą się na 5 kontynentach świata. W niższych rangą ligach srebrnej i brązowej imprez będzie jeszcze więcej. My będziemy mogli na żywo oglądać zawody rangi Gold w czasie 5. Memoriału Ireny Szewińskiej na stadionie Zawiszy.

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

Wiadomości sportowe

« Luty 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28          

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Mniej dzieci w małżeństwach, więcej w związkach nieformalnych

  Główny Urząd Statystyczny opublikował dane o polskich rodzinach pozyskane w ramach Narodowego Spisu Powszechnego (dane na 31 marca 2021 roku). Pokazują one spadek liczby rodzin co wynika z tendencji wyludniania się polski, coraz mniej jest jednak też tradycyjnych rodzin opartych o związek małżeństwa, przybywa natomiast nieformalnych związków. Przyglądamy się danym dla Polski oraz województwa kujawsko-pomorskiego.

 • Wydawanie przez samorządy swoich mediów narusza unijną praworządność

  Należy stwierdzić, że nie jest zgodne z prawem Unii Europejskiej i Rady Europy wydawanie gazet samorządowych. Zarówno art. 11 Karty, jak i art. 10 Konwencji stanowią, że na wolność wypowiedzi składa się prawo każdego do otrzymywania informacji lub idei bez ingerencji władz publicznych. Potwierdza to również przedstawione orzecznictwo Europejskiego Trybunału Praw Człowieka oraz Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej – pisze Krzysztof Januszkiewicz w artykule naukowym opublikowanym na łamach ,,Samorządu Terytorialnego”. Wywód dotyczy wydawania przez samorządy tytułów, które nie są typowymi biuletynami. Taka sytuacja zachodzi w Bydgoszczy w przypadku ratuszowego ,,Bydgoszcz Informuje”.

Wiadomości z regionu