Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocław na cenzurowanym w Kancelarii Premiera?

Inowrocław na cenzurowanym w Kancelarii Premiera?

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Inowrocław wtorek, 31 maj 2022 08:02

W II edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Inowrocław otrzyma jedną z najniższych dotacji w Polsce na poziomie 5 mln zł (będąc bardziej precyzyjnym 4,6 mln zł). Tyle samo Inowrocław otrzymał w ubiegłym roku w pierwszej edycji. Dwa razy z rzędu takie ,,wyróżnienie” karze zadać pytanie, czy nie ma tutaj drugiego dna i podtekstu politycznego?

 

W pierwszej edycji na inowrocławianina przypadło z tego programu niecałe 70 zł, co było jedną z najniższych, jak nie najniższą alokacją w kujawsko-pomorskim, dla porównania Jeziora Wielkie w sąsiednim powiecie przypadło prawie 2 tys. zł na mieszkańca. Czy mamy do czynienia z małostkowością Kancelarii Premiera? W sytuacji, gdy dane miasto dwa razy z rzędu otrzymuje najniższe możliwe dofinansowanie, takie pytanie politycznie trzeba zadać. W szczególności, że formuła Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych w dużej mierze opiera się na uznaniowych decyzjach Kancelarii Premiera. Do dzisiaj opinii publicznej nie przedstawiono np. punktacji i metodologii jej przyznawania, przy wybieraniu projektów do realizacji.

 

Nie jest tajemnicą, że władze Inowrocławia najdelikatniej się z partią rządzącą nie lubią, ale przez takie traktowanie karani są przede wszystkim inowrocławianie, około 70 tys. obywateli naszego kraju.

 

Władze Inowrocławia wnioskowały o 30 mln zł na modernizację odkrytego basenu, który od dwóch lat jest zamknięty z uwagi na zły stan techniczny. Drugi projekt to 65 mln zł na budowę ulic. Trzeci projekt to 5 mln zł na drogi osiedlowe, ten projekt został przyznany.

 

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

« Październik 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Bydgoski europoseł dał pożywkę Rosji. Usunął swój wpis

  W ubiegłym tygodniu doszło do wybuchów w gazociągach Nord Stream 1 i 2, których istnienie było niekorzystne dla Polski. NATO oskarża o to Rosję zarzucając dywersję, strona rosyjska z kolei próbuje zrzucić odpowiedzialność na zachód. W tym całym zamieszaniu pojawia się też reprezentujący kujawsko-pomorskie w Parlamencie Europejskim Radosław Sikorski z wpisem na Twitterze, który wręcz wywołał międzynarodowy skandal.

  Etykiety: Radosław Sikorski
 • Sytuacja epidemiczna według raportu utrzymuje się w kujawsko-pomorskim na stabilnym poziomie (podsumowanie września)

  Przez okres września stwierdzono w województwie kujawsko-pomorskim ponad 4,2 tys. zakażeń COVID-19, jak się porówna te dane z sierpniem, to jest to o ok. 800 zakażeń mniej. W drugiej połowie września notowano jednak więcej zakażeń niż w pierwszej, co pokazuje na pewną tendencję wzrostową, ale trzeba też zaznaczyć, że dość niewielką.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu