Jesteś tutaj: HomeInowrocławSpór pracowników MPK z pracodawcą nadal nie zakończony. Znowu powraca wynagrodzenie prezesa spółki

Spór pracowników MPK z pracodawcą nadal nie zakończony. Znowu powraca wynagrodzenie prezesa spółki

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 23 maj 2022 11:30
Spór pracowników MPK z pracodawcą nadal nie zakończony. Znowu powraca wynagrodzenie prezesa spółki Fot: UM Inowrocław

Spór zbiorowy w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym w Inowrocławiu trwa już od dobrych paru miesięcy. W maju ponownie się zaognił, choć na razie nie pojawiają się zapowiedzi podejmowania działań, które mogłyby uderzyć w pasażerów.

Kierowcy MPK zarabiają od 19,90 do 22,20 zł na godzinę brutto. W efekcie jesiennego sporu udało się pracownikom uzyskać na okres 2022 roku 10% premii oraz od sierpnia do końca roku kolejne 5% premii. Związkowcy wskazują jednak, że nie mają gwarancji, że ta łączna 15% premia zostanie utrzymana w 2023 roku.

 

MPK wskazuje z kolei na spadek liczby pasażerów spowodowany pandemią oraz koszty energii elektrycznej, którą zasilane są autobusy, co stawia spółkę w trudnej sytuacji.

 

W dyskusji od czasu do czasu pojawia się też wysoka premia prezesa, który zarabia według oświadczenia majątkowego przeszło 20 tys. zł miesięcznie.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

« Październik 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu