Jesteś tutaj: HomeInowrocławWięcej niż co dziesiąta osoba nie ma tutaj pracy

Więcej niż co dziesiąta osoba nie ma tutaj pracy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław wtorek, 17 maj 2022 10:27

Duże miasta notują rekordowo niskie bezrobocie, w Bydgoszczy stopa bezrobocia jest niższa niż 2,3%, średnie bezrobocie dla kraju niewiele przekracza 5%. Stąd też bezrobocie przekraczające w powiecie inowrocławskim 12%, to poważne odbicie od tendencji. W powiecie inowrocławskim bezrobocie jest ponad dwukrotnie większe niż wynika to ze średniej dla Polski.

 

Województwo kujawsko-pomorskie boryka się jednym z najwyższych bezrobociem w kraju, choć stopa odnotowana pod koniec kwietnia na poziomie 7,3%, nie jest aż tak znacząco wyższa od średniej dla kraju – 5,3%. 7,3% to oczywiście wypadkowa bezrobocia w Bydgoszczy na poziomie poniżej 2,3%, a także tego dwucyfrowego jak w powiecie inowrocławskim, czy powiatach grudziądzkim i włocławskim, gdzie procentowo jest ono jeszcze wyższe niż w inowrocłaskim.

 

Powiat inowrocławski rzuca się w oczy, bowiem w tym powiecie w liczbach bezwzględnych mamy zarejestrowanych najwięcej bezrobotnych – 6991 – pod koniec kwietnia. Pewnym kamieniem milowym był spadek ostatniego miesiąca poniżej 7 tys. bezrobotnych, ale jak porównamy rok do roku, to w ciągu ostatnich miesięcy od lekkiego kryzysu jaki wywołała na rynku pracy pandemia, jest to spadek o zaledwie 695 bezrobotnych, dla porównania w Bydgoszczy w tym czasie liczba bezrobotnych spadła o ponad 2,3 tys.

 

Jeżeli chodzi o sytuację wewnątrz powiatu inowrocławskiego to najwięcej bezrobotnych zarejestrowano pod koniec kwietnia w mieście Inowrocławiu 3,1 tys. Zważywszy na to, że Inowrocław stanowi prawie połowę populacji całego powiatu, jest to mimo wszystko wysoki wynik.

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

« Sierpień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Nowy Jedwabny Szlak, odbudowa Ukrainy i Węzeł Logistyczny Bydgoszcz

  Wybuch wojny na Ukrainie sprawił, że na polsko-białoruskiej granicy w Małaszewicach, gdzie biegła do tej pory główna nitka Nowego Jedwabnego Szlaku, przeładunki w pierwszym półroczu bieżącego roku spadły o 19,2% (wynika z analizy Urzędu Transportu Kolejowego). Ostatnie miesiące pokazują, że ta nitka przez Białoruś, Rosję i Kazachstan nie jest pozbawiona ryzyk, a co za tym idzie trzeba patrzeć też na alternatywne szlaki. Czy bydgoski węzeł logistyczny ma szansę być ważnym centrum w wymianie handlowej Europa-Azja, m.in. temu zagadnieniu poświęcony jest ostatni raport Nowego Bursztynowego Szlaku.

 • Wciąż dwa odcinki S-10 między Bydgoszczą i Toruniem bez umów

  Do końca maja Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planowała podpisać umowy na budowę drogi ekspresowej S-10 między Bydgoszczą i Toruniem. Mamy sierpień i wciąż dwa odcinki, czyli 50% celu, nie zostały zrealizowane. Musimy się liczyć z tym, że te kilka tygodni opóźnienia przełoży się też na opóźnienia w realizacji inwestycji.

Wiadomości z regionu