Jesteś tutaj: HomeInowrocławŚmieci w Inowrocławiu ponownie pójdą w górę

Śmieci w Inowrocławiu ponownie pójdą w górę

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław czwartek, 21 kwiecień 2022 16:33

Od czerwca inowrocławian czeka kolejna podwyżka opłat za gospodarkę odpadami komunalnymi. Na dzisiejszej zdalnej sesji Rady Miejskiej nowe stawki ustanowili radni.

Opłata od mieszkańca segregującego odpady wrośnie do 32 zł miesięcznie, czyli w stosunku do obecnego stanu o 4 zł, natomiast niesegregująćego do 96 zł, czyli o 12 zł.

 

Czynnikiem wpływającym na koszt funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami w mieście jest ilość wytworzonych odpadów. Wzrosła ona o przeszło 1 Mg w porównaniu z rokiem ubiegłym. Dodatkowo utrzymujący się wzrost liczby zgonów w związku z trwającą sytuacją pandemiczną ma wpływ na koszty całego systemu. W samym styczniu 2022 r. zmarło ponad 22 % osób więcej niż w porównywalnym w okresie roku poprzedniego – czytamy w uzasadnieniu do projektu uchwały.

 

Dzisiaj na sesji pojawiły się też argumenty związane z inflacją, która wpływa na ceny paliwa, energii, co też przekłada się na droższe usługi.

 

Radni opozycji z obozu Zjednoczonej Prawicy byli przeciwni, w ich opinii Inowrocław wzorem niektórych miast powinien dołożyć do funkcjonowania systemu odpadowego z budżetu, co pozwoliłoby zmniejszyć obciążenia jakie ponoszą mieszkańcy. Ten wniosek nie przekonał jednak koalicji mającej większość w Radzie.

 

Warte obejrzenia

  • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

    Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

  • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

    FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

« Marzec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu