Jesteś tutaj: HomeInowrocławPo świętach radni zajmą się podwyżkami opłat za śmieci

Po świętach radni zajmą się podwyżkami opłat za śmieci

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław piątek, 15 kwiecień 2022 15:41

W czwartek 21  kwietnia zbierze się Rada Miejska w Inowrocławiu, w porządku obrad znajduje się niepopularna społecznie uchwała o podniesieniu opłat za gospodarowanie odpadami. Może być to już kolejna podwyżka tej opłaty w ostatnim czasie w Inowrocławiu.

 

Jeżeli radni przyjmą proponowany przez prezydenta projekt uchwały, a na to się zanosi, to od 1 czerwca. Obecnie opłata od mieszkańca segregującego odpady wynosi 28 zł miesięcznie, nowy projekt uchwały zakłada zwiększenie jej do 32 zł. W przypadku niesegregowania odpadów opłata ma wzrosnąć z 84 zł do 96 zł.

 

Z załączonej do projektu uchwały analizy wynika, że przy obecnych stawkach system się nie zbilansuje. Koszty w całym roku 2022 odbioru i utylizacji odpadów szacuje się na ponad 21,2 mln zł, gdy prognozowane wpływy nie przekroczyłyby 16,5 mln zł. Podniesienie opłaty od czerwca do grudnia przynieść ma prawie dodatkowe 5 mln zł więcej wpływu.

 

Czynnikiem wpływającym na koszt funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami w mieście jest ilość wytworzonych odpadów. Wzrosła ona o przeszło 1 Mg w porównaniu z rokiem ubiegłym. Dodatkowo utrzymujący się wzrost liczby zgonów w związku z trwającą sytuacją pandemiczną ma wpływ na koszty całego systemu. W samym styczniu 2022 r. zmarło ponad 22 % osób więcej niż w porównywalnym w okresie roku poprzedniego – czytamy w uzasadnieniu do projektu uchwały.

 

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

« Październik 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Bydgoski europoseł dał pożywkę Rosji. Usunął swój wpis

  W ubiegłym tygodniu doszło do wybuchów w gazociągach Nord Stream 1 i 2, których istnienie było niekorzystne dla Polski. NATO oskarża o to Rosję zarzucając dywersję, strona rosyjska z kolei próbuje zrzucić odpowiedzialność na zachód. W tym całym zamieszaniu pojawia się też reprezentujący kujawsko-pomorskie w Parlamencie Europejskim Radosław Sikorski z wpisem na Twitterze, który wręcz wywołał międzynarodowy skandal.

  Etykiety: Radosław Sikorski
 • Sytuacja epidemiczna według raportu utrzymuje się w kujawsko-pomorskim na stabilnym poziomie (podsumowanie września)

  Przez okres września stwierdzono w województwie kujawsko-pomorskim ponad 4,2 tys. zakażeń COVID-19, jak się porówna te dane z sierpniem, to jest to o ok. 800 zakażeń mniej. W drugiej połowie września notowano jednak więcej zakażeń niż w pierwszej, co pokazuje na pewną tendencję wzrostową, ale trzeba też zaznaczyć, że dość niewielką.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu