Jesteś tutaj: HomeInowrocławSymboliczny protest rolników w Inowrocławiu

Symboliczny protest rolników w Inowrocławiu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław środa, 09 luty 2022 17:50
Symboliczny protest rolników w Inowrocławiu Fot: Łukasz Raczkowski / Ki24.info

W środę w całej Polsce odbywały się protesty rolników, medialnie mówi się o inicjatywie Agorunii, ale w naszym regionie można było zauważyć, że różne środowiska rolnicze działały ponad podziałami. W kujawsko-pomorskim protestowano w kilku miejscach, przez Inowrocław symbolicznie przejechały ciągniki.

 

Największy protest odbywał się w Bydgoszcz, gdzie ponad 100 ciągników pojawiło się pod Urzędem Wojewódzkim. Do Inowrocławia od strony Jaksic przyjechało około 50 ciągników, które przejechały ulicami: Dworcową i Laubitza do Ronda Solidarności, gdzie nawróciły w drogę powrotną. Nie zrobiono dłuższego postoju jak w Bydgoszczy, stąd też utrudnienia dla ruchu drogowego nie były aż tak znaczące.

 

Rolnicy podobnie jak w innych lokalizacjach domagali się działań rządu, które pomogą finansowo hodowcom trzody chlewnej (ta dziedzina rolnictwa jest szczególnie rozwinięta w kujawsko-pomorskim), zablokowania wejścia w życie Europejskiego Zielonego Ładu oraz skutecznej walki rządu z inflacją, która przekłada się na wysokie ceny nawozów.

 

 

Szerzej o postulatach w relacji z bydgoskiego protestu - Przez kilka godzin rolnicy blokowali Jagiellońską. Wywalczyli zaproszenie od ministra do Warszawy

 

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

« Październik 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Gminy z kujawsko-pomorskiego otrzymały jodek potasu, mają być gotowe do jego dystrybucji w ciągu kilku godzin

  Nie ma co prawda większego ryzyka skażenia radioaktywnego, ale jest ono w ostatnim czasie na pewno większe za sprawą wojny na Ukrainie. Głównym punktem ryzyka jest ukraińska elektrownia atomowa w Zaporożu, która znajduje się na linii frontu. Służby wojewody za pośrednictwem Straży Pożarnej rozdysponowali ponad 3,5 mln tabletek jodku potasu wśród samorządów z kujawsko-pomorskiego, które mają być gotowe do ich dystrybucji wśród mieszkańców w około 500 punktów.

 • Rolnik z Chełmży pokazuje, że Polak potrafi. Zrobiło się o nim głośno w kraju

  Coraz więcej sklepów oferuje swoim klientom możliwość zapłacenia za towar w kasie samoobsługowej bez konieczności stania w kolejce. Zazwyczaj są to tylko płatności bezgotówkowe. Po sąsiedzku rolnik z Chełmży wdrożył swój patent na bezobsługową sprzedaż ziemniaków, tym razem płatność jest gotówkowa. Zrobiło się o nim w mediach społecznościowych i ,na portalu dziennika ,,Fakt”.

Wiadomości z regionu