Jesteś tutaj: HomeInowrocławSymboliczny protest rolników w Inowrocławiu

Symboliczny protest rolników w Inowrocławiu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław środa, 09 luty 2022 17:50
Symboliczny protest rolników w Inowrocławiu Fot: Łukasz Raczkowski / Ki24.info

W środę w całej Polsce odbywały się protesty rolników, medialnie mówi się o inicjatywie Agorunii, ale w naszym regionie można było zauważyć, że różne środowiska rolnicze działały ponad podziałami. W kujawsko-pomorskim protestowano w kilku miejscach, przez Inowrocław symbolicznie przejechały ciągniki.

 

Największy protest odbywał się w Bydgoszcz, gdzie ponad 100 ciągników pojawiło się pod Urzędem Wojewódzkim. Do Inowrocławia od strony Jaksic przyjechało około 50 ciągników, które przejechały ulicami: Dworcową i Laubitza do Ronda Solidarności, gdzie nawróciły w drogę powrotną. Nie zrobiono dłuższego postoju jak w Bydgoszczy, stąd też utrudnienia dla ruchu drogowego nie były aż tak znaczące.

 

Rolnicy podobnie jak w innych lokalizacjach domagali się działań rządu, które pomogą finansowo hodowcom trzody chlewnej (ta dziedzina rolnictwa jest szczególnie rozwinięta w kujawsko-pomorskim), zablokowania wejścia w życie Europejskiego Zielonego Ładu oraz skutecznej walki rządu z inflacją, która przekłada się na wysokie ceny nawozów.

 

 

Szerzej o postulatach w relacji z bydgoskiego protestu - Przez kilka godzin rolnicy blokowali Jagiellońską. Wywalczyli zaproszenie od ministra do Warszawy

 

Warte obejrzenia

  • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

    W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

  • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

    Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
    Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

« Październik 2015 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Wiadomości z regionu