Jesteś tutaj: HomeInowrocławTegoroczny Finał WOŚP w Inowrocławiu na pewno będzie rekordowy

Tegoroczny Finał WOŚP w Inowrocławiu na pewno będzie rekordowy

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław piątek, 04 luty 2022 14:44
W Inowrocławiu mieliśmy sportowy finał W Inowrocławiu mieliśmy sportowy finał Fot: Kurier Inowrocławski Ki24.info

Ponad 160 tys. zł zebrał w tym roku inowrocławski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Trzeba jednak zaznaczyć, że liczenie na Kujawach się jeszcze nie skończyło, zatem ta kwota na pewno wzrośnie. W ubiegłym roku zebrano blisko 133,4 tys. zł – mamy zatem nowy rekord.

Dokładnie dane z piątku mówią o zebranej kwocie 160 tys. i 183 zł oraz 31 groszach. Kwota będzie rosła chociażby z tego powodu, że jeszcze nie wszystkie licytacje dobiegły końca.

 

Wolontariusze do uszek zebrali w tym roku ponad 133,2 tys. zł, z roku na rok rośnie też popularność tzw. e-skarbonek, za pomocą których elektronicznie zebrano ponad 24,6 tys. zł. Wspomniana kwota przeszło 133 tys. zł to zasługa około 200 wolontariuszy. Rekordzistką jest Lena Maciejewska, która zebrała 3959,16 zł.

 

- Nie jesteśmy w stanie wymienić wszystkich, którzy w jakiś sposób dołożyli swoją cegiełkę do kolejnego, pięknego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dlatego wszystkim razem i każdemu z osobna dziękujemy za pracę, wkład, dary od serca, przekazane kwoty  i ogromne zaangażowanie – mówi Donata Tokoń – Szef sztabu Kujawskiego Centrum Kultury.

Warte obejrzenia

 • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

  W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

 • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

  Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
  Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

13 kwietnia 1346 roku

Król Kazimierz III Wielki

nadał Bydgoszczy prawa miejskie

 • Na chwilę przed kolejną ciszą wyborczą

  Po północy z piątku na sobotę rozpocznie się ponownie cisza wyborcza – do czasu zamknięcia lokalów wyborczych w niedzielę (najprawdopodobniej o godzinie 21:00 – jeżeli nie dojdzie do istotniejszych incydentów) nie będzie wolno agitować. Cisza wyborcza dotyczy jednak tylko tych gmin, gdzie odbywa się druga tura wyborów na prezydenta, wójta czy burmistrza. W Bydgoszczy i w Grudziądzu jest już po wyborach, w kilku miejscach województwa kujawsko-pomorskiego mieszkańcy pójdą w niedzielę głosować.

 • Po kujawsko-pomorskim statystycznie jeździ najwięcej pijanych kierowców

  W 2023 roku policja zatrzymała ponad 95 tys. pijanych kierowców – to ogromna liczba, przy czym optymizmu dodaje to, że z roku na rok jest ona coraz mniejsza. Rankomat.pl opracował raport z którego wynika, że województwo kujawsko-pomorskie jest liderem jeżeli chodzi o to niechlubne zjawisko, przed województwem dolnośląskim.

Wiadomości z regionu