Jesteś tutaj: HomeInowrocławTegoroczny Finał WOŚP w Inowrocławiu na pewno będzie rekordowy

Tegoroczny Finał WOŚP w Inowrocławiu na pewno będzie rekordowy

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław piątek, 04 luty 2022 14:44
W Inowrocławiu mieliśmy sportowy finał W Inowrocławiu mieliśmy sportowy finał Fot: Kurier Inowrocławski Ki24.info

Ponad 160 tys. zł zebrał w tym roku inowrocławski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Trzeba jednak zaznaczyć, że liczenie na Kujawach się jeszcze nie skończyło, zatem ta kwota na pewno wzrośnie. W ubiegłym roku zebrano blisko 133,4 tys. zł – mamy zatem nowy rekord.

Dokładnie dane z piątku mówią o zebranej kwocie 160 tys. i 183 zł oraz 31 groszach. Kwota będzie rosła chociażby z tego powodu, że jeszcze nie wszystkie licytacje dobiegły końca.

 

Wolontariusze do uszek zebrali w tym roku ponad 133,2 tys. zł, z roku na rok rośnie też popularność tzw. e-skarbonek, za pomocą których elektronicznie zebrano ponad 24,6 tys. zł. Wspomniana kwota przeszło 133 tys. zł to zasługa około 200 wolontariuszy. Rekordzistką jest Lena Maciejewska, która zebrała 3959,16 zł.

 

- Nie jesteśmy w stanie wymienić wszystkich, którzy w jakiś sposób dołożyli swoją cegiełkę do kolejnego, pięknego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dlatego wszystkim razem i każdemu z osobna dziękujemy za pracę, wkład, dary od serca, przekazane kwoty  i ogromne zaangażowanie – mówi Donata Tokoń – Szef sztabu Kujawskiego Centrum Kultury.

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

« Czerwiec 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Co się dzieje na budowie drogi ekspresowej S-5?

  Zgodnie z harmonogramem do końca sierpnia powinny zostać oddane do użytku odcinki drogi ekspresowej od węzła Bydgoszcz Północ (Aleksandrowo) do węzła autostradowego w Nowych Marzach. Wykonawca odcinka Bydgoszcz – Świecie wnosi jednak o przedłużenie terminu, co sugerować może, że w tym terminie nie uda się wyrobić.

 • Województwo Kujawsko-Pomorskie wspomoże specjalistycznym wyposażeniem Obwód Chmielnicki

  Obwód Chmielnicki to jeden z dwóch ukraińskich regionów, które prowadzą współpracę partnerską z Województwem Kujawsko-Pomorskim. W poniedziałek Sejmik Województwa przyjął uchwałę w sprawie wsparcia rzeczowego Obwodu Chmielnickiego. Projekt uchwały w sprawie udzielenia pomocy wniósł do porządku obrad marszałek Piotr Całbecki.

Wiadomości z regionu