Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocław dąży do zrównoważonego budżetu i ogranicza wydatki na inwestycje

Inowrocław dąży do zrównoważonego budżetu i ogranicza wydatki na inwestycje

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław czwartek, 18 listopad 2021 09:48

Z opublikowanego przez prezydenta Inowrocławia projektu budżetu miasta na 2022 rok wynika, że planowane dochody wyniosą 354,8 mln zł, natomiast wydatki 356,9 mln zł co przyniesie ponad 2,1 mln zł deficytu. Budżet jest co prawda deficytowy, ale mamy do czynienia ze znacznie mniejszym deficytem niż planuje się na rok bieżący – blisko 10 mln zł.

Jedną z przyczyn spadku dochodów w roku przyszłym jest wprowadzenie Nowego Ładu, z tego też powodu wpływy z podatku PIT stanowiące około 20% wpływów całego budżetu spadną z 75,8 mln zł (plan na 2021 rok) do niecałych 72 mln zł w roku przyszłym. Inowrocław ma dostać jednak z tego tytułu rządowe rekompensaty, na dzisiaj trudno nam jednak mówić o kwotach.

 

Wydatki inwestycyjne spadną z 36 mln zł (ostatni plan na 2021 rok) do 26,3 mln (według projektu budżetu na 2022 rok).

 

Największe wydatki inwestycyjne planuje się wydać na rozwój infrastruktury. Blisko 3,8 mln zł będzie kosztować budowa ulicy Knasta wraz z odcinkiem ulicy Szelburg-Zarembiny. Prawie 2 mln zł będzie kosztować przebudowa ulic: Pięknej, Kwiatowej i Spokojnej (pakiet inwestycyjny). Prawie 1,6 mln zł Inowrocław wyda też na przebudowę ulicy Ranusa. Ponad 5 mln zł wydatkowane będzie na budowę paneli fotowoltaicznych na budynkach użyteczności publicznej (dotacja z budżetu państwa). Ponad 5 mln zł Inowrocław wyda też na zagospodarowanie otoczenia muru obronnego przy ulicy Kasztelańskiej 22 w ramach ochrony nad zabytkami. Milion złotych będzie kosztować też termomodernizacja budynków ratusza.

 

W 2022 roku planuje się też kontynuację poszukiwań źródeł geotermalnych. Wartość całego zadania to ponad 16 mln zł, ale na przyszły rok planuje się wydatkowanie zaledwie 100 tys. zł.

 

Warte obejrzenia

  • Najlepsze polskie koszykarki powalczą nad Brdą o Puchar Polski

    W 2018 roku zawodniczki bydgoskiego Basket25 zrobiły niespodziankę zdobywając Puchar Polski. Pod koniec stycznia będą miały ponownie na to szansę, na dodatek przed własną publicznością, bowiem tegoroczny turniej Suzuki Puchar Polski odbędzie się na bydgoskiej Arenie Bydgoszcz, nad samą Brdą. Turniej rozpocznie się w piątek 28 stycznia, a zakończy w niedzielę 30 stycznia.

  • CWZS Zawisza staje się historią

    Zgodnie z podjętą w środę uchwałą, dzisiaj – z dniem 31 grudnia – rozwiązany zostaje Cywilno-Wojskowy Związek Sportowy ,,Zawisza”, można powiedzieć spadkobierca 75 tradycji wielosekcyjnego klubu sportowego Zawisza Bydgoszcz.

Wiadomości sportowe

    

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

Wiadomości z regionu