Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocławski ratusz rozważa wprowadzenie opłat za korzystanie z palmiarni

Inowrocławski ratusz rozważa wprowadzenie opłat za korzystanie z palmiarni

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław środa, 28 lipiec 2021 12:09

Jedną z inowrocławskich atrakcji uzdrowiskowych jest zbudowana przed dekadą Pijalnia Wód – Palmiarnia, z której goście inowrocławskich solanek mogą korzystać bezpłatnie. Prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza zaczyna się skłaniać w kierunku wprowadzenia opłat.

Wcześniej tematu opłat nie było z uwagi na zbudowanie jej przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej, przez co z uwagi na trwałość projektu unijnego przez 10 lat nie można było pobierać w niej opłat.

 

W czwartek 29 lipca na sesji Rady Miejskie będzie poddany na wniosek prezydent projekt, który nada mu uprawnienia do wprowadzenia ewentualnych opłat za korzystanie z Palmiarni oraz powstałych w ramach tego samego projektu unijnego szaletów. Po podjęciu tej uchwały wprowadzenie opłaty i jej wysokość będą leżeć w gestii prezydenta miasta. Być może zatem przed nami ostatnia szansa, aby odwiedzić Pijalnie Wód – Palmiarnię bezpłatnie.

 

Warte obejrzenia

 • Włosi triumfują na Akademickich Mistrzostwa Europy na Kujawach

  Jezioro Gopło po raz trzeci było areną zmagań najlepszych akademickich wioślarzy do lat 23 w Europie. Zawody w Kruszwicy na półwyspie Rzępowskim odbywały się w sobotę i w niedziele, uczestnicy w pewnym sensie byli odcięci od świata, z uwagi na obostrzenia epidemiczne.

 • Derby dla Sportisu

  W meczu 5 kolejki IV ligi najciekawiej zapowiadał się pojedynek Chemika Bydgoszcz ze Sportisem Łochowo. Był to mecz bardzo zacięty, zakończony po myśli gości.

Wiadomości sportowe

Szczepienia-papież

   

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

 • Niemcy przewidują, że pandemia zakończy się wiosną

  "Jeśli nie pojawi się żaden nowy wariant wirusa, to na wiosnę pokonamy pandemię" - mówi federalny minister zdrowia Jens Spahn w środę w rozmowie z dziennikiem "Augsburger Allgemeine". Przestrzega jednocześnie przed lekceważeniem ryzyka zakażenia w obliczu obecnego spadku liczby zachorowań.

  Etykiety: covid19
 • Na Covid w Polsce chorują obecnie głównie niezaszczepieni

  Najwięcej zachorowań na COVID-19 jest w województwach, w których jest najmniej osób zaszczepionych przeciwko tej chorobie. Czwarta fala koronawirusa jest pandemią niezaszczepionych – powiedział w środę w radiu RMF FM prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski.

Wiadomości z regionu