Jesteś tutaj: HomeInowrocławCztery lata z obwodnicą Inowrocławia

Cztery lata z obwodnicą Inowrocławia

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 19 lipiec 2021 11:56
Cztery lata z obwodnicą Inowrocławia Fot: UM Inowrocław

17 lipca 2017 roku oddano do użytku 19 km odcinek obwodnicy Inowrocławia łączący węzeł Tupadły od południa z węzłem Latkowo. Kolejne blisko dwa lata trzeba było poczekać na budowę 5 km odcinka do węzła Sławęcinek, dzięki czemu od jesieni 2019 roku jadąc od strony Bydgoszczy na Gniezno czy Konin można całkowicie ominąć Inowrocław. Władze Inowrocławia uważają, że jest to największa inwestycja drogowa w historii tego miasta.

- Obwodnica była potrzebna już 20 lat temu, kiedy rozpoczęliśmy starania o jej budowę. Obecnie ruch samochodów osobowych i ciężarowych w naszym kraju jest tak duży, że chyba już nikt nie wyobraża sobie Inowrocławia bez obwodnicy. Dzięki tej drodze, w naszym mieście jest bezpieczniej, zredukowano hałas, a przepustowość na drogach znacznie się poprawiła. Teraz walczymy o połączenie naszej obwodnicy z siecią dróg szybkiego ruchu i autostrad, co przyczyniłoby się do dalszego rozwoju miasta – mówi prezydent Ryszard Brejza.

 

O skali ruchu jaki przejęła obwodnica mogą powiedzieć wyniki przeprowadzonego w 2020 roku Generalnego Pomiaru Ruchu (odbywa się on co 5 lat). Poznamy je dopiero pod koniec roku, z uwagi na pandemię (okresy lokcdownu sprawiały, że ruch na drogach był mniejszy, co z kolei mogloby przekłamywać pomiary).

 

Wspomnieć warto, że mieszkańcy Inowrocławia dość aktywnie starali się o obwodnice. Zorganizowano kilka blokad w centrum Inowrocławia, a także pikietę przed Kancelarią Premiera w Warszawie.

 

Warte obejrzenia

 • Lekkoatleci rozpoczęli zmagania – dramat Pawła Wojciechowskiego – udział bydgoszczanki w drugim medalu dla Polski

  W nocy z czwartku na piątek rozpoczęły się zmagania lekkoatletów na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Niestety jak na razie nie zanosi się na zbyt wiele medali zawodników z naszego regionu – właściwie nadzieje możemy mieć jedynie jeszcze w konkurencjach biegowych. Zanosi się, że będą to jedne z gorszych igrzysk ostatnich lat dla naszego regionu, ale także dla Polski bo po tygodniu zmagań olimpijskich biało-czerwoni wywalczyli tylko dwa medale.

 • Polacy zdobyli pierwszy medal – w Bydgoszczy widać jednak niedosyt

  To była noc wioślarskich emocji, gdy według czasu japońskiego dzień się rozpoczynał. Zgodnie ze starym zwyczajem w nowej siedzibie RTW Lotto Bydgostii zawodnicy, w tym także młodzi, którzy być może w przyszłości będą olimpijczykami, trenerzy, działacze oraz prezydent Rafał Bruski wspólnie kibicowali. Wszyscy szczególnie liczyli na dobre występy zawodników RTW Lotto oraz Zawiszy.

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
 • Unia Europejska chce ograniczyć cenzurę portali społecznościowych

  Prywatna cenzura w wykonaniu portali społecznościowych, czyli m.in. usuwanie profili przez Facebooka, może utrudniać działalność organizacjom społecznym, artystom, politykom czy dziennikarzom. Procesy sądowe zapowiada były prezydent USA Donald Trump, ale nie on jedyny chce walczyć z prywatną cenzurą. Unia Europejska pracuje nad nowym prawem, które ma zapewnić większą przejrzystość decyzji moderacyjnych oraz możliwość ich kwestionowania, także przed sądem.

 • W lipcu 20 razy mniej zgonów niż w maju (podsumowanie lipca)

  Przez okres lipca w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono 129 zakażeń klinicznych COVID-19, co stanowi 0,2 dziennie na 100 tys. mieszkańców. Co najbardziej jednak powinno cieszyć to znaczny spadek liczby zgonów, których przez te 31 dni odnotowano 15 – to najlepsze dane od czerwca i lipca 2020 roku.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu