Jesteś tutaj: HomeInowrocławSolankowa i Świętego Ducha będą przebudowane

Solankowa i Świętego Ducha będą przebudowane

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław piątek, 16 lipiec 2021 11:38
Solankowa i Świętego Ducha będą przebudowane Fot: Powiat Inowrocławski

Cześć tych ulic należy do miasta Inowrocławia, część do powiatu inowrocławskiego, stąd też przeprowadzenie skutecznego remontu wymaga współpracy pomiędzy samorządami. W czwartek list intencyjny w sprawie przebudowy ulic Świętego Ducha i Solankowej zawarli samorządowcy.


Ulicą Solankową, na odcinku od ulicy Zygmunta Wilkońskiego do alei Ratuszowej, zarządza Miasto. Podobnie jest na ulicy Świętego Ducha, na odcinku rozpoczynającym się przy Rynku, a kończącym na wysokości Działowej. Ich pozostałymi częściami zarządza Powiat. Kompleksowa przebudowa ulic jest możliwa tylko dzięki nawiązaniu współpracy między dwoma samorządami.

 

List intencyjny wyraża na razie wolę obu samorządów do przeprowadzenia prac remontowych, szczegóły regulować będzie zawarta w przyszłości umowa. Także te związane z finansami, bowiem każda inwestycja kosztuje.

 

- Bezpieczeństwo to nasz priorytet i dlatego staramy się uczestniczyć w inicjatywach na rzecz jego poprawy. Obie ulice dla mieszkańców mają wielkie znaczenie historyczne, reprezentacyjne i także komunikacyjne. Przyczynią się niewątpliwie do podniesienia atrakcyjności inwestycyjnej i turystycznej Powiatu i Miasta. Ich przebudowa jest konieczna i nie mam wątpliwości, że zakończy się sukcesem, gdyż Powiat Inowrocławski i Miasto Inowrocław udowodniły już wielokrotnie, że potrafią dobrze i skutecznie współpracować dla dobra naszych mieszkańców – powiedziała Starosta Powiatu Inowrocławskiego Wiesława Pawłowska.

 

Warte obejrzenia

 • Lekkoatleci rozpoczęli zmagania – dramat Pawła Wojciechowskiego – udział bydgoszczanki w drugim medalu dla Polski

  W nocy z czwartku na piątek rozpoczęły się zmagania lekkoatletów na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Niestety jak na razie nie zanosi się na zbyt wiele medali zawodników z naszego regionu – właściwie nadzieje możemy mieć jedynie jeszcze w konkurencjach biegowych. Zanosi się, że będą to jedne z gorszych igrzysk ostatnich lat dla naszego regionu, ale także dla Polski bo po tygodniu zmagań olimpijskich biało-czerwoni wywalczyli tylko dwa medale.

 • Polacy zdobyli pierwszy medal – w Bydgoszczy widać jednak niedosyt

  To była noc wioślarskich emocji, gdy według czasu japońskiego dzień się rozpoczynał. Zgodnie ze starym zwyczajem w nowej siedzibie RTW Lotto Bydgostii zawodnicy, w tym także młodzi, którzy być może w przyszłości będą olimpijczykami, trenerzy, działacze oraz prezydent Rafał Bruski wspólnie kibicowali. Wszyscy szczególnie liczyli na dobre występy zawodników RTW Lotto oraz Zawiszy.

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
 • Unia Europejska chce ograniczyć cenzurę portali społecznościowych

  Prywatna cenzura w wykonaniu portali społecznościowych, czyli m.in. usuwanie profili przez Facebooka, może utrudniać działalność organizacjom społecznym, artystom, politykom czy dziennikarzom. Procesy sądowe zapowiada były prezydent USA Donald Trump, ale nie on jedyny chce walczyć z prywatną cenzurą. Unia Europejska pracuje nad nowym prawem, które ma zapewnić większą przejrzystość decyzji moderacyjnych oraz możliwość ich kwestionowania, także przed sądem.

 • W lipcu 20 razy mniej zgonów niż w maju (podsumowanie lipca)

  Przez okres lipca w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono 129 zakażeń klinicznych COVID-19, co stanowi 0,2 dziennie na 100 tys. mieszkańców. Co najbardziej jednak powinno cieszyć to znaczny spadek liczby zgonów, których przez te 31 dni odnotowano 15 – to najlepsze dane od czerwca i lipca 2020 roku.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu