Jesteś tutaj: HomeInowrocławPół miliona dla asystentów osób niepełnosprawnych w Inowrocławiu

Pół miliona dla asystentów osób niepełnosprawnych w Inowrocławiu

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 12 lipiec 2021 14:56

Fundacja Wzajemnej Pomocy ,,Flandria” wygrała konkurs ogłoszony przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Inowrocławiu, na świadczenie usługi asystentów osób niepełnosprawnych pełnoletnich. Zadanie zakłada udzielenie tego typu wsparcia maksymalnie 54 osobą do końca listopada.

Asystent będzie pomagać osobie niepełnosprawnej m.in. w dotarciu do pracy, do przychodni czy na rehabilitację, do urzędu. Będzie również towarzyszyć w drodze do znajomych czy rodziny, a także na wydarzenie kulturalne lub sportowe. Wspomoże osobę niepełnosprawną w robieniu zakupów, załatwieniu spraw urzędowych, korzystaniu z dóbr kultury, czy wykonywaniu czynności dnia codziennego. Usługi asystenta mogą być realizowane przez 7 dni w tygodniu. Inowrocław na sfinansowanie tego zadania z Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych przekazuję kwotę 500 tys. zł.

 

Chcąc skorzystać z pomocy należy się skontaktować z fundacją Flandria za pomocą strony internetowe www.flandria.pl lub przy ulicy Andrzeja 15 w Inowrocławiu. Mająca w Inowrocławiu swoją siedzibę fundacja Flandria powstała przy wsparciu rządu Flandrii, współtworzącego w ramach federacji Królestwo Belgi.

 

Warte obejrzenia

 • Lekkoatleci rozpoczęli zmagania – dramat Pawła Wojciechowskiego – udział bydgoszczanki w drugim medalu dla Polski

  W nocy z czwartku na piątek rozpoczęły się zmagania lekkoatletów na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Niestety jak na razie nie zanosi się na zbyt wiele medali zawodników z naszego regionu – właściwie nadzieje możemy mieć jedynie jeszcze w konkurencjach biegowych. Zanosi się, że będą to jedne z gorszych igrzysk ostatnich lat dla naszego regionu, ale także dla Polski bo po tygodniu zmagań olimpijskich biało-czerwoni wywalczyli tylko dwa medale.

 • Polacy zdobyli pierwszy medal – w Bydgoszczy widać jednak niedosyt

  To była noc wioślarskich emocji, gdy według czasu japońskiego dzień się rozpoczynał. Zgodnie ze starym zwyczajem w nowej siedzibie RTW Lotto Bydgostii zawodnicy, w tym także młodzi, którzy być może w przyszłości będą olimpijczykami, trenerzy, działacze oraz prezydent Rafał Bruski wspólnie kibicowali. Wszyscy szczególnie liczyli na dobre występy zawodników RTW Lotto oraz Zawiszy.

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
 • Unia Europejska chce ograniczyć cenzurę portali społecznościowych

  Prywatna cenzura w wykonaniu portali społecznościowych, czyli m.in. usuwanie profili przez Facebooka, może utrudniać działalność organizacjom społecznym, artystom, politykom czy dziennikarzom. Procesy sądowe zapowiada były prezydent USA Donald Trump, ale nie on jedyny chce walczyć z prywatną cenzurą. Unia Europejska pracuje nad nowym prawem, które ma zapewnić większą przejrzystość decyzji moderacyjnych oraz możliwość ich kwestionowania, także przed sądem.

 • W lipcu 20 razy mniej zgonów niż w maju (podsumowanie lipca)

  Przez okres lipca w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono 129 zakażeń klinicznych COVID-19, co stanowi 0,2 dziennie na 100 tys. mieszkańców. Co najbardziej jednak powinno cieszyć to znaczny spadek liczby zgonów, których przez te 31 dni odnotowano 15 – to najlepsze dane od czerwca i lipca 2020 roku.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu