Jesteś tutaj: HomeInowrocławPod Gniewkowem składował zużyte opony. Może na kilka lat trafić do więzienia

Pod Gniewkowem składował zużyte opony. Może na kilka lat trafić do więzienia

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław piątek, 02 lipiec 2021 12:43
Pod Gniewkowem składował zużyte opony. Może na kilka lat trafić do więzienia Fot: KPP Inowrocław

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że za niewłaściwe obchodzenie się z odpadami, które mogą stanowić zagrożenie dla środowiska można trafić do więzienia. Ministerstwo Klimatu chce w przyszłości przepisy jeszcze bardziej zaostrzyć do tego stopnia, że w najcięższych przypadkach możliwe będzie ukarania nawet 25 latami pozbawienia wolności.

Pod Gniewkowem w ostatnim czasie stwierdzono na jednej posesji nielegalne składowisko, na którym znajdowały się setki zużytych opon samochodowych i ciężarowych oraz rozebrane części lodówek. We wtorek posesję odwiedzili policjanci z Komendy Powiatowej w Inowrocławiu, którzy stwierdzili, że właściciel posesji nie posiada pozwoleń na prowadzenie składowiska. W środę postawiono mu zarzuty, sąd zdecyduje o wysokości kary, według przepisów może być to nawet 2 lat pozbawienia wolności.

 

Tego typu nielegalne składowiska opon są bardzo niebezpieczne, bowiem gdyby wybuchł na nim ogień, to akcja gaśnicza byłaby trudna, a przez długie godziny do atmosfery przedostawałyby się trujące substancję, na czym ucierpiałaby cała okolica.

 

Strażacy w swoich raportach od dawna wskazują, że na składowiskach odpadów dochodzi dość często do pożarów, co jest sugestią, iż mogą być one celowo podpalane, aby w bardzo tani sposób się pozbyć odpadów.

 

Warte obejrzenia

 • Włosi triumfują na Akademickich Mistrzostwa Europy na Kujawach

  Jezioro Gopło po raz trzeci było areną zmagań najlepszych akademickich wioślarzy do lat 23 w Europie. Zawody w Kruszwicy na półwyspie Rzępowskim odbywały się w sobotę i w niedziele, uczestnicy w pewnym sensie byli odcięci od świata, z uwagi na obostrzenia epidemiczne.

 • Derby dla Sportisu

  W meczu 5 kolejki IV ligi najciekawiej zapowiadał się pojedynek Chemika Bydgoszcz ze Sportisem Łochowo. Był to mecz bardzo zacięty, zakończony po myśli gości.

Wiadomości sportowe

   

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

 • Na razie realizuje się ,,pozytywniejszy” scenariusz dotyczący IV fali

  Przed tygodniem informowaliśmy o scenariuszach przebiegu IV fali COVID-19 w Polsce, które opracowała instytucja związana z Uniwersytetem Warszawskim. Opracowano kilka scenariuszy zależnych od tego jaka będzie faktyczna immunizacja wśród Polaków. Ostatni tydzień pokazuje, że jak na razie spełnia się ten bardziej optymistyczny scenariusz dla wyższej odporności zbiorowej Polaków.

  Etykiety: covid19
 • Niemcy przewidują, że pandemia zakończy się wiosną

  "Jeśli nie pojawi się żaden nowy wariant wirusa, to na wiosnę pokonamy pandemię" - mówi federalny minister zdrowia Jens Spahn w środę w rozmowie z dziennikiem "Augsburger Allgemeine". Przestrzega jednocześnie przed lekceważeniem ryzyka zakażenia w obliczu obecnego spadku liczby zachorowań.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu