Jesteś tutaj: HomeInowrocławCiech zapowiada ograniczenie zużycia energii na terenie powiatu inowrocławskiego

Ciech zapowiada ograniczenie zużycia energii na terenie powiatu inowrocławskiego

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław środa, 30 czerwiec 2021 12:56

Grupa Ciech zapowiada w zakładach Soda Mątwy w Inowrocławiu oraz Janikosoda w Janikowie wymianę ponad 14 tys. opraw oświetleniowych na bardziej energooszczędne, co ma przełożyć się na wyraźny efekt ekologiczny – szacuje się, że będzie to 8 tys. ton mniejszej emisji dwutlenku węgla do atmosfery rocznie. Tyle CO2 trzeba by wyemitować do atmosfery, aby wyprodukować tę energię.

Grupa Ciech liczy, że wymiana opraw oświetleniowych przyniesienie oszczędność w postaci 10 000 MWh rocznie, co dla spółki ma przynieść przynajmniej 3 mln zł oszczędności rocznie. Wymiana opraw będzie realizowana do końca bieżącego roku.

 

- Wymiana opraw oświetleniowych jest elementem systematycznego zmniejszania, w ujęciu rocznym, ilości energii potrzebnej do funkcjonowania naszych zakładów. Nasze ambitne plany w obszarze dekarbonizacji to także zwiększanie efektywności energetycznej i zmniejszanie dzięki temu globalnych emisji CO2. Wymiana ponad 14 tys. opraw oświetleniowych to tylko jedna z kilkudziesięciu inicjatyw podejmowanych w tym celu przez CIECH – mówi Jarosław Ptaszyński, Prezes Zarządu CIECH Soda Polska.

 

W województwie kujawsko-pomorskim Ciech zatrudnia ponad tysiąc pracowników.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

Wiadomości z regionu