Jesteś tutaj: HomeInowrocławZwiązkowcy z Solino chcą równych ubezpieczeń dla wszystkich pracowników

Związkowcy z Solino chcą równych ubezpieczeń dla wszystkich pracowników

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław wtorek, 01 czerwiec 2021 14:33

Pracownicy należących do PKN Orlen Inowrocławskich Kopalni Soli ,,Solino”, zatrudnieni przed 14 grudnia 2016 roku są grupowo ubezpieczeni na życie w narodowym PZU. Osoby, które świadczą pracę już od momentu po 14 grudnia tego ubezpieczenia nie posiadają. Zdaniem NSZZ Solidarność taka sytuacja jest niedopuszczalna.

Przed grudniem 2016 ubezpieczenie było zawierane w ramach obowiązującego wówczas Układu Zbiorowego Pracy. Przy udziale części związków zawodowych, ale bez udziału Solidarności, władze spółki zmieniły układ. Według NSZZ Solidarność doszło do tego z naruszeniem prawa, bowiem pogwałcono zasadę równego traktowania wszystkich pracowników. Ubezpieczenie, które jest przedmiotem tego sporu dawało szansę na wyższe świadczenia emerytalne po zakończeniu wieku produkcyjnego.

 

Solidarność oczekuje, że obecne władze IKS Solino zmienią ten stan rzeczy, aby dodatkowe ubezpieczenie na życie przysługiwało także zatrudnionym po 14 grudnia 2016 roku.

 

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

« Październik 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Bydgoski europoseł dał pożywkę Rosji. Usunął swój wpis

  W ubiegłym tygodniu doszło do wybuchów w gazociągach Nord Stream 1 i 2, których istnienie było niekorzystne dla Polski. NATO oskarża o to Rosję zarzucając dywersję, strona rosyjska z kolei próbuje zrzucić odpowiedzialność na zachód. W tym całym zamieszaniu pojawia się też reprezentujący kujawsko-pomorskie w Parlamencie Europejskim Radosław Sikorski z wpisem na Twitterze, który wręcz wywołał międzynarodowy skandal.

  Etykiety: Radosław Sikorski
 • Sytuacja epidemiczna według raportu utrzymuje się w kujawsko-pomorskim na stabilnym poziomie (podsumowanie września)

  Przez okres września stwierdzono w województwie kujawsko-pomorskim ponad 4,2 tys. zakażeń COVID-19, jak się porówna te dane z sierpniem, to jest to o ok. 800 zakażeń mniej. W drugiej połowie września notowano jednak więcej zakażeń niż w pierwszej, co pokazuje na pewną tendencję wzrostową, ale trzeba też zaznaczyć, że dość niewielką.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu