Jesteś tutaj: HomeInowrocławPrezydent Inowrocławia otrzymał od radnych absolutorium i wotum zaufania

Prezydent Inowrocławia otrzymał od radnych absolutorium i wotum zaufania

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław piątek, 28 maj 2021 12:58

Sesja absolutoryjna to dla włodarzy samorządów jedna z najważniejszych w roku, jest ona bowiem elementem rozliczania ich za poprzedni rok, jednocześnie też prezentowany jest raport o stanie samorządu, nad którym odbywa się dyskusja. Brak poparcia radnych może skutkować nawet skróceniem kadencji. Prezydent Inowrocławia mógł liczyć jednak na mającą większość w Radzie Miejskiej koalicję.

Dochody budżetu Inowrocławia wyniosły ponad 385 mln, co stanowi 105% planu z uchwalonego w grudniu 2019 roku budżetu. Wydatki wyniosły również nieco ponad 385 mln zł co stanowiło 98%. W rezultacie udało się uzyskać ponad 224 tys. zł nadwyżki. Pierwotny plan zakładał ponad 2,5 mln zł deficytu. Nadwyżka wynikła zatem z powodu niższych wydatków niż planowano, przyczyną ich spadku było wydatkowanie niecałych 92% wydatków inwestycyjnych.

 

Tendencja niższych wydatków inwestycyjnych niż planowano jest dość powszechna w roku 2020 w samorządach z regionu. W przypadku Inowrocławia dysproporcja pomiędzy pierwotnym planem, a ostatecznym wykonaniem jest stosunkowo niewielka.

 

Za udzieleniem wotum zaufania, a potem absolutorium dla prezydenta Ryszarda Brejzy zagłosowało 16 radnych, przeciw było 4 - Rok 2020 był trudnym rokiem, również dla samorządów. Trudną sytuację finansową spotęgowała pandemia koronawirusa z milionowymi nieplanowanymi wydatkami. Tym bardziej jestem wdzięczny i serdecznie dziękuję w imieniu własnym, a także w imieniu pracowników Urzędu Miasta Inowrocławia i wszystkich jednostek organizacyjnych za wynik tego głosowania – podsumował prezydent Ryszard Brejza.

 

Przeciwko poparciu dla prezydenta głosował m.in. radny Maciej Basiński z PiS - Miasto jest coraz bardziej zadłużane, dziury budżetowe są łatane podwyżkami opłat – ocenia - Ostatnio mieliśmy podwyżkę opłat za śmieci i kolejne sięganie mieszkańcom do portfela. Nie na tym polega rządzenie, aby kosztem mieszkańców łatać finanse miasta, ale na tym, aby to mieszkańcom żyło się lepiej.

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

« Sierpień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • To już ponad 170 dni wojny

  Pod koniec lutego wszystkich nas zaskoczyła rosyjska agresja na Ukrainę, było zszokowanie, być może też niedowierzanie, po kilku dniach okazało się, że Ukraińcy swoją walecznością, także za ogromną cenę, podjęli skuteczną obronę swojej suwerenności. Plan Rosjan zajęcia Kijowa w ciągu tygodnia się nie powiódł, ale wojna trwa dalej – nie budzi już takiego zainteresowania jak na początku, po prostu nam spowszedniała.

 • Wzrasta liczba zakażeń i zgonów spowodowanych COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W okresie od 1 do 13 sierpnia w naszym województwie stwierdzono blisko 2,1 tys. nowych zakażeń COVID-19, to około 300 więcej niż przez cały czerwiec, dynamika wzrostu zakażeń wynosi zatem ponad 100%. Jeszcze szybciej wzrastają zgony.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu