Jesteś tutaj: HomeInowrocławPrezydent Inowrocławia otrzymał od radnych absolutorium i wotum zaufania

Prezydent Inowrocławia otrzymał od radnych absolutorium i wotum zaufania

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław piątek, 28 maj 2021 12:58

Sesja absolutoryjna to dla włodarzy samorządów jedna z najważniejszych w roku, jest ona bowiem elementem rozliczania ich za poprzedni rok, jednocześnie też prezentowany jest raport o stanie samorządu, nad którym odbywa się dyskusja. Brak poparcia radnych może skutkować nawet skróceniem kadencji. Prezydent Inowrocławia mógł liczyć jednak na mającą większość w Radzie Miejskiej koalicję.

Dochody budżetu Inowrocławia wyniosły ponad 385 mln, co stanowi 105% planu z uchwalonego w grudniu 2019 roku budżetu. Wydatki wyniosły również nieco ponad 385 mln zł co stanowiło 98%. W rezultacie udało się uzyskać ponad 224 tys. zł nadwyżki. Pierwotny plan zakładał ponad 2,5 mln zł deficytu. Nadwyżka wynikła zatem z powodu niższych wydatków niż planowano, przyczyną ich spadku było wydatkowanie niecałych 92% wydatków inwestycyjnych.

 

Tendencja niższych wydatków inwestycyjnych niż planowano jest dość powszechna w roku 2020 w samorządach z regionu. W przypadku Inowrocławia dysproporcja pomiędzy pierwotnym planem, a ostatecznym wykonaniem jest stosunkowo niewielka.

 

Za udzieleniem wotum zaufania, a potem absolutorium dla prezydenta Ryszarda Brejzy zagłosowało 16 radnych, przeciw było 4 - Rok 2020 był trudnym rokiem, również dla samorządów. Trudną sytuację finansową spotęgowała pandemia koronawirusa z milionowymi nieplanowanymi wydatkami. Tym bardziej jestem wdzięczny i serdecznie dziękuję w imieniu własnym, a także w imieniu pracowników Urzędu Miasta Inowrocławia i wszystkich jednostek organizacyjnych za wynik tego głosowania – podsumował prezydent Ryszard Brejza.

 

Przeciwko poparciu dla prezydenta głosował m.in. radny Maciej Basiński z PiS - Miasto jest coraz bardziej zadłużane, dziury budżetowe są łatane podwyżkami opłat – ocenia - Ostatnio mieliśmy podwyżkę opłat za śmieci i kolejne sięganie mieszkańcom do portfela. Nie na tym polega rządzenie, aby kosztem mieszkańców łatać finanse miasta, ale na tym, aby to mieszkańcom żyło się lepiej.

 

Warte obejrzenia

 • Włosi triumfują na Akademickich Mistrzostwa Europy na Kujawach

  Jezioro Gopło po raz trzeci było areną zmagań najlepszych akademickich wioślarzy do lat 23 w Europie. Zawody w Kruszwicy na półwyspie Rzępowskim odbywały się w sobotę i w niedziele, uczestnicy w pewnym sensie byli odcięci od świata, z uwagi na obostrzenia epidemiczne.

 • Derby dla Sportisu

  W meczu 5 kolejki IV ligi najciekawiej zapowiadał się pojedynek Chemika Bydgoszcz ze Sportisem Łochowo. Był to mecz bardzo zacięty, zakończony po myśli gości.

Wiadomości sportowe

   

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

 • Niemcy przewidują, że pandemia zakończy się wiosną

  "Jeśli nie pojawi się żaden nowy wariant wirusa, to na wiosnę pokonamy pandemię" - mówi federalny minister zdrowia Jens Spahn w środę w rozmowie z dziennikiem "Augsburger Allgemeine". Przestrzega jednocześnie przed lekceważeniem ryzyka zakażenia w obliczu obecnego spadku liczby zachorowań.

  Etykiety: covid19
 • Na Covid w Polsce chorują obecnie głównie niezaszczepieni

  Najwięcej zachorowań na COVID-19 jest w województwach, w których jest najmniej osób zaszczepionych przeciwko tej chorobie. Czwarta fala koronawirusa jest pandemią niezaszczepionych – powiedział w środę w radiu RMF FM prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski.

Wiadomości z regionu