Jesteś tutaj: HomeInowrocławDofinansowanie na usunięcie azbestu w Inowrocławiu

Dofinansowanie na usunięcie azbestu w Inowrocławiu

Napisane przez  UM Inowrocław Opublikowano w Inowrocław czwartek, 20 maj 2021 12:22

Można składać wnioski na dofinansowanie w związku z usuwaniem azbestu z pokrycia dachowego. W ubiegłym roku zutylizowano ponad 3 tys. m² azbestu z 32 lokalizacji na terenie miasta. Program ma na celu poprawę jakości powietrza i ochronę zdrowia mieszkańców.

Z programu „Ogólnopolski program finansowania usuwania wyrobów zawierających azbest w latach 2021-2023” mogą skorzystać właściciele, zarządcy i użytkownicy wieczystych nieruchomości, a także przedsiębiorcy i jednostki organizacyjne. To doskonała okazja również do tego, by zadbać o jakość powietrza w naszym mieście.

 

Dofinasowanie udzielane jest na przedsięwzięcia w zakresie demontażu oraz unieszkodliwiania odpadów zawierających azbest. Wsparcie dla jednego posiadacza nieruchomości wynosi do 70% kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia. Dofinansowanie nie będzie obejmować kosztów związanych z zakupem i montażem nowych pokryć dachowych.

 

Osoby zainteresowane uzyskaniem wsparcia przy usuwaniu wyrobów zawierających azbest z terenu Miasta Inowrocławia powinny złożyć kompletny wniosek wraz z wymaganymi załącznikami do 26 maja 2021 r. w Urzędzie Miasta Inowrocławia przy al. Ratuszowej 36, w skrzynce podawczej. Wzór wniosku z załącznikami dostępny jest na stronie www.bip.inowroclaw.pl oraz w siedzibie Urzędu Miasta Inowrocławia przy al. Sienkiewicza 1, I piętro, pokój nr 20. Wnioski rozpatrywane będą do wyczerpania limitów środków określonych przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu na sfinansowanie zamówienia.

 

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 52 355 52 56 w godzinach urzędowania oraz na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta Inowrocławia.

 

Warte obejrzenia

 • Włosi triumfują na Akademickich Mistrzostwa Europy na Kujawach

  Jezioro Gopło po raz trzeci było areną zmagań najlepszych akademickich wioślarzy do lat 23 w Europie. Zawody w Kruszwicy na półwyspie Rzępowskim odbywały się w sobotę i w niedziele, uczestnicy w pewnym sensie byli odcięci od świata, z uwagi na obostrzenia epidemiczne.

 • Derby dla Sportisu

  W meczu 5 kolejki IV ligi najciekawiej zapowiadał się pojedynek Chemika Bydgoszcz ze Sportisem Łochowo. Był to mecz bardzo zacięty, zakończony po myśli gości.

Wiadomości sportowe

   

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

 • Niemcy przewidują, że pandemia zakończy się wiosną

  "Jeśli nie pojawi się żaden nowy wariant wirusa, to na wiosnę pokonamy pandemię" - mówi federalny minister zdrowia Jens Spahn w środę w rozmowie z dziennikiem "Augsburger Allgemeine". Przestrzega jednocześnie przed lekceważeniem ryzyka zakażenia w obliczu obecnego spadku liczby zachorowań.

  Etykiety: covid19
 • Na Covid w Polsce chorują obecnie głównie niezaszczepieni

  Najwięcej zachorowań na COVID-19 jest w województwach, w których jest najmniej osób zaszczepionych przeciwko tej chorobie. Czwarta fala koronawirusa jest pandemią niezaszczepionych – powiedział w środę w radiu RMF FM prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski.

Wiadomości z regionu