Jesteś tutaj: HomeInowrocławDo inowrocławskich sanatoriów wrócili kuracjusze. Wojewoda nie wydaje się być zadowolony

Do inowrocławskich sanatoriów wrócili kuracjusze. Wojewoda nie wydaje się być zadowolony

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław piątek, 12 marzec 2021 16:13
Solanki Solanki

Od 11 marca rząd pozwolił na wznowienie działalności uzdrowisk, już tego dnia w inowrocławskich solankach pojawili się pierwsi kuracjusze. Nie od razu otworzyły się co prawda wszystkie uzdrowiska, wśród tych co od razu skorzystali z możliwości przyjmowania gości jest Uzdrowisko Inowrocław.

 

 

Podstawowa zasada sanitarna to konieczność przeprowadzenia najpóźniej na 4 dni przed przybycie do sanatorium testu na obecność COVID-19, który musi dać wynik negatywny. Gdy pobyt w sanatorium refunduje NFZ, to wykonanie testu jest od razu zlecane. Z tego obowiązku są zwolnione jedynie osoby zaszczepione dwoma dawkami.

 

Kujawsko-pomorskie za sprawą Inowrocławia i Ciechocinka to ważny region jeżeli chodzi o funkcjonowanie turystyki sanatoryjnej. Ich otwarcie to nie tylko szansa na nadrobienie strat dla właścicieli uzdrowisk, ale też całej otoczki jak chociażby gastronomii, choć przy obecnych obostrzeniach wciąż nie jest łatwo.

 

Obawy co do tej decyzji wyrażał wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, bowiem w sanatoriach pracują np. pielęgniarki, a personelu medycznego brakuje obecnie w szpitalach na pierwszym froncie walki z COVID-19 - Obawiam się, że do końca nie znamy rozmiarów rozprzestrzeniania się tego wirusa w tej trzeciej fali ,bo on się dużo szybciej rozprzestrzenia i jest groźniejszy niż na jesień – mówił w czwartek wojewoda.

 

Powiat inowrocławski należy do miejsc, gdzie w kujawsko-pomorskim sytuacja epidemiczna jest jedna z trudniejszych, choć ostatnie dnizdają nadzieję na stabilizację. W poniedziałek średnia 7-dniowa zakażeń na 100 tys. mieszkańców była znacznie wyższa od średniej krajowej i wojewódzkiej, wynosząc 47.Dzisiaj ten wskaźnik spadł już do 45, jest zatem szansa na tendencję spadkową.

 

Do inowrocławskich sanatoriów wrócili kuracjusze. Wojewoda nie wydaje się być zadowolony

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Urząd Marszałkowski nie rozstrzygnie przetargu kolejowego do 12 grudnia

    Marszałek województwa po raz kolejny się przeliczył w swoim optymizmie, gdy pod koniec sierpnia na Sejmiku Województwa zapewniał, że przetarg na obsługę połączeń kolejowych zostanie rozstrzygnięty przed 12 grudnia. Wówczas niektórzy radni mieli wątpliwości, że zbyt długo zwlekano z przetargiem i po prostu nie starczy czasu. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że sceptycy mieli rację.

    Etykiety: kolej
  • Trzy województwa generują ponad połowę zakażeń dla całej Polski

    We wtorkowym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o blisko 4 tys. zakażeń co jest rekordem jeżeli chodzi o drugie półrocze 2021 roku. W województwie kujawsko-pomorskim jest to 126 zakażeń, najwięcej od maja, ale jak spojrzymy na województwo lubelskie, gdzie jest 998 zakażeń, to nie jest to wielki wynik.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu