Jesteś tutaj: HomeInowrocławKCK zrezygnowało z ratuszowego portalu, bo zmieniła się koncepcja

KCK zrezygnowało z ratuszowego portalu, bo zmieniła się koncepcja

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 28 grudzień 2020 12:59

W 2014 roku uruchomiony został portal informacyjny inianie.pl poświęcony wydarzeniom z Inowrocławia. Wyjątkowości temu projektowi nadało to, że portal założyło Kujawskie Centrum Kultury, instytucja podległa ratuszowi i prezydentowi miasta, kontrowersji dodawało natomiast poruszanie na portalu tematów politycznych. Ostatnio KCK postanowiło wyłączyć ten projekt medialny.

Działalność medialna KCK była krytykowana głównie przez opozycję, zarzucano wykorzystywanie portalu utrzymywanego z pieniędzy podatników do robienia propagandy władzy, zdarzały się też incydenty z atakami na opozycję. Po kilku miesiącach zrezygnowano z poruszania tematów politycznych, stronę utrzymywano jednak jako publikator informacji o wydarzeniach kulturalnych.

 

Kilka tygodni temu informowaliśmy, że pod domeną inianie.pl nie ma już portalu, przekierowuje ona na stronę główną Kujawskiego Centrum Kultury. Sprawę w interpelacji poruszył także radny Marcin Wroński. W odpowiedzi zarządzający KCK Tomasz Maliszewski poinformował, że wdrażana przez niego koncepcja funkcjonowania KCK nie przewiduje dalszego funkcjonowania tego portalu oraz skupia się na nowym podejściu do unifikacji. Stąd też domena inianie.pl przekierowuje teraz na stronę główną KCK, podobny krok uczyniono z domeną kckino.pl, która również przekierowuje na stronę główną Kujawskiego Centrum Kultury.

 

Radny Wroński pytał też o koszty jakie wiązały się z funkcjonowaniem przez blisko 6 lat portalu. KCK oszacowało je na 15,6 tys. zł.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Urząd Marszałkowski nie rozstrzygnie przetargu kolejowego do 12 grudnia

    Marszałek województwa po raz kolejny się przeliczył w swoim optymizmie, gdy pod koniec sierpnia na Sejmiku Województwa zapewniał, że przetarg na obsługę połączeń kolejowych zostanie rozstrzygnięty przed 12 grudnia. Wówczas niektórzy radni mieli wątpliwości, że zbyt długo zwlekano z przetargiem i po prostu nie starczy czasu. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że sceptycy mieli rację.

    Etykiety: kolej
  • Trzy województwa generują ponad połowę zakażeń dla całej Polski

    We wtorkowym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o blisko 4 tys. zakażeń co jest rekordem jeżeli chodzi o drugie półrocze 2021 roku. W województwie kujawsko-pomorskim jest to 126 zakażeń, najwięcej od maja, ale jak spojrzymy na województwo lubelskie, gdzie jest 998 zakażeń, to nie jest to wielki wynik.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu