Jesteś tutaj: HomeInowrocławPrezydent Inowrocławia do premiera: Godziny dla seniorów utrudniają im pomoc

Prezydent Inowrocławia do premiera: Godziny dla seniorów utrudniają im pomoc

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław piątek, 23 październik 2020 16:01

Od dobrego tygodnia w godzinach 10:00 – 12:00 zakupy mogą robić jedynie osoby starsze, są to tzw godziny dla seniorów. Decyzję o ich wprowadzeniu podjął rząd. Jest ona krytykowana przez prezydenta Inowrocławia Ryszarda Brejzę, który wskazuje pewien problem.

Prezydent Brejza w liście do premiera Mateusza Morawieckiego wskazuje, że w Inowrocławiu w robieniu zakupów osobom starszym pomagają pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, dla których wprowadzone w godzinach 10:00 – 12:00 ograniczenia są ogromnym problemem – Jeżeli rząd chce utrzymać nadal wspomniane ograniczenia, to zwracam się do Pana Premiera z wnioskiem o wprowadzenie rozwiązań dla pracowników socjalnych, które umożliwiłyby dokonywanie im niezbędnych zakupów swoim podopiecznym – czytamy w liście do premiera Mateusza Morawieckiego.

 

Warte obejrzenia

 • Włosi triumfują na Akademickich Mistrzostwa Europy na Kujawach

  Jezioro Gopło po raz trzeci było areną zmagań najlepszych akademickich wioślarzy do lat 23 w Europie. Zawody w Kruszwicy na półwyspie Rzępowskim odbywały się w sobotę i w niedziele, uczestnicy w pewnym sensie byli odcięci od świata, z uwagi na obostrzenia epidemiczne.

 • Derby dla Sportisu

  W meczu 5 kolejki IV ligi najciekawiej zapowiadał się pojedynek Chemika Bydgoszcz ze Sportisem Łochowo. Był to mecz bardzo zacięty, zakończony po myśli gości.

Wiadomości sportowe

   

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

 • Niemcy przewidują, że pandemia zakończy się wiosną

  "Jeśli nie pojawi się żaden nowy wariant wirusa, to na wiosnę pokonamy pandemię" - mówi federalny minister zdrowia Jens Spahn w środę w rozmowie z dziennikiem "Augsburger Allgemeine". Przestrzega jednocześnie przed lekceważeniem ryzyka zakażenia w obliczu obecnego spadku liczby zachorowań.

  Etykiety: covid19
 • Na Covid w Polsce chorują obecnie głównie niezaszczepieni

  Najwięcej zachorowań na COVID-19 jest w województwach, w których jest najmniej osób zaszczepionych przeciwko tej chorobie. Czwarta fala koronawirusa jest pandemią niezaszczepionych – powiedział w środę w radiu RMF FM prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski.

Wiadomości z regionu