Jesteś tutaj: HomeInowrocławPrezydent Inowrocławia: Dla mieszkańców Inowrocławia są ważniejsze sprawy od stawiania masztu

Prezydent Inowrocławia: Dla mieszkańców Inowrocławia są ważniejsze sprawy od stawiania masztu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław czwartek, 22 październik 2020 14:31

W ramach ogłoszonego przez premiera Mateusza Morawieckiego inicjatywy ,,Pod biało-czerwoną” rząd zainteresowanym samorządom sfinansuje budowę masztów z biało-czerwoną flagą, dla upamiętnia 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej, która przypieczętowała niepodległy byt Polski. O wsparcie tej inicjatywy zaapelował do prezydenta Inowrocławia Ryszarda Brejzy radny Damian Polak.

Niech maszty z biało-czerwoną rozsiane w całym kraju pokażą nasze przywiązanie do Polski, którą mamy nie tylko w sercu, ale chcemy się nią podzielić budując wspólnotę Rzeczypospolitej. Zapraszam wszystkich do kampanii ,,Pod biało-czerwoną’’ - komentuje premier Mateusz Morawiecki, który objął patronat nad tą inicjatywą.

 

Mam nadzieję, że wspólnie jak mieszkańcy Inowrocławia weźmiemy udział w akcji i zbierzemy wystarczającą liczbę głosów, żeby w naszym mieście stanął masz z Biało-Czerwoną flagą – napisał w interpelacji do prezydenta Brejzy, radny Damian Polak.

 

W odpowiedzi udzielonej z upoważnienia prezydenta Ryszarda Brejzy czytamy - nie negując inicjatywy, o której Pan wspomina, mamy wrażenie, że większość mieszkańców Inowrocławia oczekuje od nas realizacji wielu innych, bardziej dla nich istotnych spraw niż postawienie kolejnego masztu. Zapewniamy Pana Radnego, że inowrocławian nie trzeba uczyć patriotyzmu, tym bardziej w taki sposób. Dodatkowo przypominamy, że dbamy o należyte wyeksponowanie flag, również w czasie organizowanych uroczystości patriotycznych oraz godne uczczenie pamięci naszych przodków, którzy niejednokrotnie oddali swoje życie w walce o wolność Ojczyzny, w tym Inowrocławia i Kujaw.

 

Żeby rząd sfinansował maszt w Inowrocławiu konieczne jest uzbieranie w internetowej petycji przynajmniej 500 głosów poparcia (w przypadku Inowrocławia), do tej pory oddano ich 138. Można jednak dalej je oddawać pod linkiem - https://www.gov.pl/web/bialoczerwona

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Urząd Marszałkowski nie rozstrzygnie przetargu kolejowego do 12 grudnia

    Marszałek województwa po raz kolejny się przeliczył w swoim optymizmie, gdy pod koniec sierpnia na Sejmiku Województwa zapewniał, że przetarg na obsługę połączeń kolejowych zostanie rozstrzygnięty przed 12 grudnia. Wówczas niektórzy radni mieli wątpliwości, że zbyt długo zwlekano z przetargiem i po prostu nie starczy czasu. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że sceptycy mieli rację.

    Etykiety: kolej
  • Trzy województwa generują ponad połowę zakażeń dla całej Polski

    We wtorkowym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o blisko 4 tys. zakażeń co jest rekordem jeżeli chodzi o drugie półrocze 2021 roku. W województwie kujawsko-pomorskim jest to 126 zakażeń, najwięcej od maja, ale jak spojrzymy na województwo lubelskie, gdzie jest 998 zakażeń, to nie jest to wielki wynik.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu