Jesteś tutaj: HomeInowrocławPielgrzymi z Kujaw i z Gniezna dotarli dzisiaj na Jasną Górę

Pielgrzymi z Kujaw i z Gniezna dotarli dzisiaj na Jasną Górę

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław czwartek, 06 sierpień 2020 17:15
Pielgrzymi z Kujaw i z Gniezna dotarli dzisiaj na Jasną Górę Fot: Biuro Prasowe Jasnej Góry

W czwartek 6 sierpnia zakończyła się 38. Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Pielgrzymi tradycyjnie dotarli na Jasną Górę w święto Przemienia Pańskiego. Tegoroczna pielgrzymka była jednak zupełnie inna niż wcześniejsze z uwagi na zagrożenie epidemiczne.

W Archidiecezji Gnieźnieńskiej przyjęto dość radykalną formułę pielgrzymowania sztafetowego, stąd też każdego dnia pielgrzymowało tylko około 5 pielgrzymów, na inaugurację w ubiegły piątek z Gniezna wyruszyła grupka pielgrzymów z Kruszwicy i z Inowrocławia. Dzisiaj na Jasną Górę przyjechało ich trochę więcej, stąd też było pielgrzymów kilkudziesięciu. Skupiano się natomiast na pielgrzymowaniu duchowym, każdego dnia w wielu parafiach Archidiecezji odbywały się czuwania modlitewne. Hasło tegorocznej pielgrzymki to: ,,Zostań z nami Panie”.

 

 

Pielgrzymów na Jasnej Górze powitał bp. senior Bogdan Wojtuś - Pielgrzymowanie w tym roku jest trudne, jestem pełen podziwu. Jestem biskupem seniorem i tutaj z nimi bywałem 32 lata temu. I wtedy, mimo że szły duże grupy, było im łatwiej niż teraz, kiedy jest system sztafetowy i trzeba wracać, albo nocować w hotelach – mówi hierarcha kościelny cytowany przez Biuro Prasowe Jasnej Góry.

 

Pątników witał także przeor Jasnej Góry o. Samuel Pacholski - Dziękuję wam wszystkim za to, że w tak specyficznych i niełatwych warunkach podjęliście się trudu pielgrzymowania. Bardzo proszę, wśród tych intencji, które nieśliście, módlcie się też o to, byśmy w przyszłym roku mogli pielgrzymować wolni od pandemii i związanych z nią ograniczeń – mówił do pielgrzymów.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

« Maj 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Kto odpowiada za pocisk pod Bydgoszczą?

  • Sejmik Województwa krytycznie o powołaniu przez rząd komisji ds. rosyjskich wpływów

    Duże kontrowersje w Polsce, ale też za granicą, bowiem obok niepokoju wyrażanego przez Brukselę, sprawę komentuje też Waszyngton – budzi powołanie decyzją większości parlamentarnej Państwowej Komisji ds. badania wpływów rosyjskich na bezpieczeństwo. Komisja, którą kierować będą politycy, może bowiem eliminować z życia publicznego np. przedstawicieli opozycji. Głos w tej sprawie jako pierwszy z samorządów wojewódzkich zabrał Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

  • Bez zaskoczenia: Marszałek z absolutorium i wotum zaufania do sejmiku

    W poniedziałek Sejmik Województwa udzielił Zarządowi Województwa wotum zaufania oraz absolutorium za 2022 rok. Wynik głosowania - poparcie Koalicji Obywatelskiej i PSL oraz sprzeciw PiS były do przewidzeniac choć zaskoczeniem mogło być głosowanie radnego Adama Banaszaka. Dyskusja pokazała jednak, że koalicja i opozycja nadają na zupełnie innych falach.

Wiadomości z regionu