Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocławski ratusz bezpieczniejszy dla interesantów

Inowrocławski ratusz bezpieczniejszy dla interesantów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 09 marzec 2020 17:12

Stanowi bezpieczeństwa przeciwpożarowego była poświęcona kontrola przeprowadzona w budynkach Urzędu Miasta Inowrocławia przy alei Ratuszowej przez Państwową Straż Pożarną. Kontrola wykrywała nieprawidłowości, które władze ratusza starały się na bieżąco naprawiać.

W trakcie prowadzonych czynności kontrolnych na bieżąco, w uzgodnieniu z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej PSP usuwano zauważone usterki. W budynku przy al. Ratuszowej 33-35 były to materiały biurowe, folie oraz opakowania z tektury i plastiku składowane na nieużytkowym wydzielonym poddaszu. Z kolei w budynku Ratusza usunięto kartony i materiały celulozowe na drogach komunikacji ogólnej służących celom ewakuacji oraz na nieużytkowym poddaszu. Niezwłocznie zapewniono dostęp do gaśnic w miejscach, w których był on ograniczony. Stosowne zapisy o eliminacji wskazanych usterek umieszczono w protokole z kontroli – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta.

 

Inne zmiany jakie wymusiła kontrola to chociażby udrożnienie drzwi na klatkach schodowych, będzie też zlecone w profesjonalnej firmie stworzenie instalacji wyłącznika przeciwpożarowego. Jak podkreśla jednak ratusz, budynek ten ma charakter zabytkowy, powstał bowiem w latach 1907-1908, stąd też każda większa zmiana wymaga zgody konserwatora zabytków. W konstrukcji wykorzystano elementy drewniane, które bezpieczeństwu przeciwpożarowemu nie służą.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Urząd Marszałkowski nie rozstrzygnie przetargu kolejowego do 12 grudnia

    Marszałek województwa po raz kolejny się przeliczył w swoim optymizmie, gdy pod koniec sierpnia na Sejmiku Województwa zapewniał, że przetarg na obsługę połączeń kolejowych zostanie rozstrzygnięty przed 12 grudnia. Wówczas niektórzy radni mieli wątpliwości, że zbyt długo zwlekano z przetargiem i po prostu nie starczy czasu. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że sceptycy mieli rację.

    Etykiety: kolej
  • Trzy województwa generują ponad połowę zakażeń dla całej Polski

    We wtorkowym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o blisko 4 tys. zakażeń co jest rekordem jeżeli chodzi o drugie półrocze 2021 roku. W województwie kujawsko-pomorskim jest to 126 zakażeń, najwięcej od maja, ale jak spojrzymy na województwo lubelskie, gdzie jest 998 zakażeń, to nie jest to wielki wynik.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu