Jesteś tutaj: HomeInowrocławCzy obwodnica Kruszwicy znajdzie się w rządowym programie budowy obwodnic?

Czy obwodnica Kruszwicy znajdzie się w rządowym programie budowy obwodnic?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław środa, 29 styczeń 2020 15:58
Czy obwodnica Kruszwicy znajdzie się w rządowym programie budowy obwodnic? OpenStreetMaps

Według Generalnego Pomiaru Ruchu z 2015 roku drogą krajową nr 62 przez Kruszwicę przejeżdża dziennie około 9 tys. pojazdów, co stawia go wśród odcinków dróg krajowych bardziej obłożonych ruchem. Ruch ten odbywa się przez środek miasta, w tym przez kruszwicką starówkę. O potrzebie budowy obwodnicy Kruszwicy mówi się od wielu lat, czy uda się w najbliższych latach?

W kampanii wyborczej premier Mateusz Morawiecki zapowiedział program 100 obwodnic na najbliższą kadencję. Na razie nie przedstawiono jednak pełnej listy planowanych obwodnic, w kampanii wyborczej premier deklarował w naszym regionie budowę jedynie obwodnicy Strzelna. Pozostałe miejscowości będą przedmiotem analiz.

 

Program 100 obwodnic jest natomiast przedmiotem zaawansowania posłów, posłanka Magdalena Łośko w interpelacji pytała wprost o budowę obwodnicy Kruszwicy.

 

Na tym etapie prac za wcześnie jest mówić o dokładnym zakresie rzeczowym i finansowym. Założeniem nowego programu będzie budowa nowych obejść miejscowości tam gdzie uzasadnią to ważne czynniki ruchowe, czy społeczne. Program ten będzie ważnym elementem inwestycyjnym, na który skierowane będą również środki finansowe z nowej perspektywy UE, która rozpocznie się w 2021 – informuje posłankę sekretarz stanu w ministerstwie infrastruktury Rafał Weber - Zapewniam, że Ministerstwo Infrastruktury uważnie przygląda się wszelkim postulatom i wnioskom strony samorządowej oraz partnerów gospodarczych i społecznych.

 

Reasumując – na razie w sprawie obwodnicy Kruszwicy nic nie wiemy. Program 100 obwodnic był wymieniany jako projekt do opracowania na pierwsze 100 dni nowego rządu Mateusza Morawieckiego, czyli wkrótce powinny pojawić się już jakieś konkrety. Patrząc jednak na natężenie ruchu, Kruszwica wydaje się być poważnym kandydatem do ujęcia w tym programie. Dużo zależeć będzie jednak od tego jaki budżet wieloletni na realizację tego programu przewidzi strona rządowa, na razie żadna deklaracja kwotowa jeszcze nie padła.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

« Czerwiec 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Na kujawsko-pomorskiej kolei najprawdopodobniej zostanie zachowany status quo

  W poniedziałek nastąpiło długo otwarte otwarcie ofert w przetargu kolejowym, który ma zdecydować o podziale rynku w przewozach regionalnych od grudnia bieżącego roku do grudnia aż 2030 roku. Ze złożonych ofert wynika, że najprawdopodobniej wiele się nie zmieni i dalej będzie obowiązywał podział na linie obsługiwane przez Polregio i Arrivę.

  Etykiety: kolej
 • Od piątku droższe bilety Polregio w taryfie wojewódzkiej

  Za podróż pociągiem z Bydgoszczy do Torunia (stacja Toruń Miasto) zapłacimy od piątku 1 lipca o ok. 15% więcej - z dotychczasowej taryfy 10,90 zł cena wzrośnie za przejazd 12,60 zł. Podwyżki cen biletów Polregio były zapowiadane już od kilku tygodni.

Wiadomości z regionu