Jesteś tutaj: HomeInowrocławObiecywali, ale na tym się skończyło

Obiecywali, ale na tym się skończyło

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław niedziela, 28 kwiecień 2013 17:30

2 lipca 2010 kończyła się kampania prezydencka. Obaj kandydaci tego dnia zabiegali o głosy mieszkańców naszego regionu. Bronisław Komorowski wybrał inowrocławskie Solandki, a Jarosław Kaczyński nakielski rynek.

Komorowski krytykował wtedy swoje oponenta między innymi zarzucając mu składanie obietnic wyborczych bez pokrycia. Po czym obecny prezydent stwierdził – Słyszałem, że premier wam obwodnicę już obiecał, więc ten problem mamy z głowy.

 

Wielu inowrocławian w te obietnice uwierzyło. Po prawie trzech latach budowa obwodnicy nawet się nie rozpoczęła, a kilka dni temu minister Sławomir Nowak przyznał, że póki co ta inwestycja nie ma szans na realizacje. Trudno się zatem dziwić społeczności Inowrocławia, że czuje się oszukana przez polityków Platformy Obywatelskiej.

 

Dlatego jutro o godzinie 14 zostanie (poniedziałek) zablokowany ruch na skrzyżowaniu ulic Staszica, Górniczej i Poznańskiej.

Udział w proteście wezmą władze miasta i wielu radnych. Wszyscy zachęcają inowrocławian do licznego udziału w proteście. Przyjdź i pomóż walczyć o obwodnicę – zachęca po przez jeden z  portali społecznościowych przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Marciniak

Warte obejrzenia

 • Polacy zdobyli pierwszy medal – w Bydgoszczy widać jednak niedosyt

  To była noc wioślarskich emocji, gdy według czasu japońskiego dzień się rozpoczynał. Zgodnie ze starym zwyczajem w nowej siedzibie RTW Lotto Bydgostii zawodnicy, w tym także młodzi, którzy być może w przyszłości będą olimpijczykami, trenerzy, działacze oraz prezydent Rafał Bruski wspólnie kibicowali. Wszyscy szczególnie liczyli na dobre występy zawodników RTW Lotto oraz Zawiszy.

 • Biskup i nasze wioślarki w finale

  Noc z soboty na niedziele w Tokio była istotna z uwagi na rywalizację wioślarzy, którzy stanowią główny trzon w reprezentacji kujawsko-pomorskiego na Igrzyskach Olimpijskich. Dobrze tej nocy spisała się dwójka podwójna mężczyzn i kobieca osada W4 – będą oni w środę walczyć już o medale.

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
 • Wariant Delta zaczyna w Polsce dominować

  Wariant Delta staje się w Polsce dominujący. Ma 60 proc. udziału w liczbie zakażeń w ciągu miesiąca i 80 proc. w tym tygodniu - powiedział w piątek minister zdrowia Adam Niedzielski.

  Etykiety: covid19
 • 70 proc. mieszkańców UE zaszczepionych już przynajmniej jedną dawką. Polska w ogonie

  W krajach Unii Europejskiej 70 proc. dorosłej populacji otrzymało już przynajmniej jedną dawkę szczepionki przeciw COVID-19, a w pełni zaszczepionych jest 57 proc. Te statystyki plasują UE w światowej czołówce, a niekwestionowanymi liderami szczepień są w tej chwili Malta, Dania, Irlandia i Holandia. Polska plasuje się raczej w dole stawki, jednak co istotne – tempo szczepień w ostatnich tygodniach u nas zwalnia, podobnie jak w całej Europie. Dlatego coraz więcej państw bierze pod uwagę wprowadzenie przymusu szczepień albo ograniczenia swobód dla osób niezaszczepionych.

Wiadomości z regionu