Jesteś tutaj: HomeInowrocławMinister wizytował bazę lotniczą na Latkowie

Minister wizytował bazę lotniczą na Latkowie

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław czwartek, 19 styczeń 2017 23:32

W czwartek gościem 56 Bazy Lotniczej w Inowrocławiu był wiceminister obrony narodowej Bartosz Kownacki. Była to rutynowa wizytacja, bowiem jak przyznaje minister, na sercu leży mu przyszłość jednostek wojskowych ulokowanych w naszym województwie.

 

Minister miał możliwość przyglądać się szkoleniu taktycznemu, który dla polskich pilotów prowadzą w ramach NATO amerykańscy piloci. Jest to kolejna wizyta Kownackiego na Latkowie w ostatnich miesiącach. W marcu wiceszef MON jednoznacznie przeciął pojawiające się spekulacje o zagrożonym dalszym bycie jednostki. Dzisiaj ponownie podkreślał znaczenie potencjału 56 Bazy Lotniczej.

 

 

 

Na inowrocławskim Latkowie stacjonują śmigłowce bojowe.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

« Czerwiec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Zdaniem NIK Urząd Marszałkowski wykorzystał przepisy pandemiczne, aby zlecić toruńskiej firmie usługi reklamowe

    W 2020 roku przyjęta została specustawa mająca pomóc w przeciwdziałaniu skutkom pandemii COVID-19, pozwalała ona ominąć prawo o zamówieniach publicznych jeżeli jest to niezbędne do powstrzymania rozprzestrzeniania się pandemii COVID-19. Zarząd Województwa postanowił w oparciu o te przepisy przeznaczyć prawie 400 tys. zł na kampanie reklamową. Wątpliwości co do takiego działania wyraża Najwyższa Izba Kontroli.

  • Fakty o przebiegu szybkiej kolei CPK przez nasz region (raport)

    Przed dwoma tygodniami odbyło się w Toruniu spotkanie samorządowców w sprawie zmiany przebiegu szybkiej kolei CPK, bowiem ta omija największe miasta regionu, z kolei przed tygodniem Rada Miasta Bydgoszczy jednomyślnie przyjęła stanowisko wskazujące, że szprycha CPK powinna przebiegać przez Bydgoszcz. W mediach publicznych pojawiły się odpowiedzi CPK - Ani Bydgoszcz, ani Toruń nie są pominięte w projekcie CPK – czytamy na stronach Radia PiK. Chcemy pokazać zatem pewne fakty.

Wiadomości z regionu